×

Wyszukaj artykuł

Skorzystacie?

Czat RCS już w Polsce – Play wprowadza następcę SMS

Mateusz | dnia: 18-06-2020 | skomentuj

Czat RCS już w Polsce – Play wprowadza następcę SMS

Fotografia poglądowa

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Dzisiejszy rynek smartfonów i nowoczesnych urządzeń potrafi naprawdę zawrócić w głowie. Niemal co tydzień mamy do czynienia z premierą nowego urządzenia czy nowej rewolucyjnej technologii. Jedną z ciekawych nowości jest czat RCS, który docelowo ma zastąpić technologię SMS. Do tej pory nie było on dostępny w naszym kraju – teraz jednak wprowadziła go sieć Play i korzystać z niego mogą już pierwsi użytkownicy. Zgodne z nową usługą są między innymi modele Samsung Galaxy S10, S10e oraz S10+ (Android 10) – lista ta jednak z całą pewnością szybko będzie rozszerzać się o kolejne telefony. Na czym właściwie polega fenomen RCS? 

  Zobacz także  


Czat RCS ma być rewolucją w szybkiej wymianie wiadomości. Już teraz na podobnej zasadzie działają aplikacje zewnętrzne – na przykład facebookowy Messenger. Co zaoferuje nam nowa usługa?

Czy warto korzystać z RCS?

RCS ma przynieść przede wszystkim możliwość szybkiej wymiany plików do 100 MB. Szybko wyślemy i odbierzemy więc wideo, nagrania głosowe, zdjęcia czy innego rodzaju pliki. Pierwszym operatorem, który uruchomił usługę jest Play Polska. Posiadacze określonych modeli telefonu mogą ją włączyć w menu „Wiadomości”. Warto dodać, że użytkownicy nie poniosą żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z RCS. Co jeśli nie będziemy mogli wysłać wiadomości w nowym formacie? Wówczas taki problem zostanie nam zgłoszony i będziemy mieli możliwość wysłania „zwykłego” SMS-a.

A może szukasz ciekawego filmu na wieczór? Polecamy tytuły Tato, Przyszywany wujek i Szukając Erica


Wszystko na temat:

Technologia Internet Telefony Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz