×

Wyszukaj artykuł


Co potrzebujecie do jesiennych prac w ogrodzie?

Redakcja Pinbook | 04-09-2019 | skomentuj

Co potrzebujecie do jesiennych prac w ogrodzie?

Oceń


Jesień to jedna z najbardziej wymagających pór roku dla posiadaczy ogródków. Wszyscy wiemy ile czeka pracy – trzeba uporządkować trawnik, przygotować rośliny na zimę, zasadzić i wysiać określone typy kwiatów, krzewów i drzew. Żeby wszystko było wykonane jak należy to w domowym ekwipunku do ogrodu powinno się znaleźć mnóstwo narzędzi, niemalże niezbędnych. Więc co MUSI się znaleźć w wyposażeniu każdego dobrego ogrodnika domowego?

Sprawdź także: przygotuj ogród na zimę

  Zobacz także  


Do sprzątania liści

Liście to największa zmora jesieni – nie wszyscy chcą je mieć na swoim trawniku. A najważniejsze – trzeba się ich pozbyć przed nadejściem zimy, żeby nie spowodowało to zamierania trawy i pleśnienia. Więc co przyda się podczas takich prac?
Przede wszystkim dobre grabie – to absolutna podstawa. Są różnego rodzaju modele: z cieńszymi, rzadziej rozmieszczonymi zębami; zęby innych układają się w wachlarz. Warto mieć zarówno te i te, żeby na pewno odpowiednio zadbać o swój trawnik przed nadejściem zimy.

zdj1

Na pewno równie przydatną, ale niekoniecznie niezbędną rzeczą, może być dmuchawa do liści. Ona po prostu skraca czas zagarniania liści i dzięki temu jest znacznie lżej – nie wymaga bowiem wielkiego nakładu pracy. Są trzy różne warianty dmuchaw do liści: spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Należy sobie wybrać taką, jaka będzie spełniała nasze potrzeby.
A zebrane liście należy po prostu zebrać i włożyć do pojemnika lub worka. Inaczej, kiedy będą leżały w kopie, będą gniły, a o to nie trudno podczas deszczowej jesieni. Pojemniki lub torby, które się kupuje, mogą służyć nam wiele lat bo są wielokrotnego użytku.

Sprawdź także: skuteczne sposoby na kleszcze w ogrodzie

  Zobacz także  


Przycinanie – równie ważne

Sekator! To jest to, co będzie wam potrzebne do przycięcia wszelkich gałęzi, a także bylin. Ważne jest także przycięcie żywopłotów, jeśli tylko ktoś w swoim ogrodzie go posiada. Istotne w sekatorze jest to, aby był jak najlepiej wyprofilowany, aby korzystanie z niego było wygodne.
Ścięte gałęzie mogą nadać się do palenia, ale jeśli ktoś nie ma takiej możliwości – może z pomocą przyjdzie rozdrabniarka? Mimo wszystko polecamy to jedynie dla tych, którzy mają duże ogrody i sady. W innym przypadku inwestycja ta niekoniecznie się opłaca.

zdj2

Do innych prac ogrodowych z pewnością przydadzą się też inne narzędzie – zapewne macie je jednak po wiosennych pracach ogrodowych. Mowa o łopatach, piłach, kultywatorach, a także o kosiarce. Jedno jest pewne – jesienią czeka was bardzo dużo pracy.

Nie wiesz jaką firmę wybrać, aby zadowolić się ich narzędziami do pracy w ogrodzie?
>> SPRAWDŹ OPINIE TUTAJ <<

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: