×

Wyszukaj artykuł

Zrób porządki na dysku!

CCleaner - oczyść swój komputer

Mateusz | dnia: 21-09-2020 | skomentuj

CCleaner - oczyść swój komputer

CCleaner

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Komputer osobisty to sprzęt, który traktowany z odpowiednią troską, może służyć nam przez lata. Instalując CCleaner za darmo pomożemy naszemu pecetowi szybko i bezproblemowo pozbyć się niechcianych śmieci i pożeraczy pamięci.

Użytkownicy komputerów osobistych nie od dziś wiedzą jak ważna jest optymalizacja w działaniu ich sprzętu. Rzadko jednak decydują się na ręczne wyszukiwanie i usuwanie niechcianych plików i programów, które włączają się wraz ze startem systemu. Na szczęście z pomocą przychodzi internet, w którym znajdziemy sporo programów umożliwiających optymalizację naszego systemu. Jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych jest CCleaner, który łączy w sobie mnogość funkcji, przejrzysty interfejs i skuteczność działania. Największym atutem programu jest jednak to, że pobrać go możemy całkowicie za darmo. 

Warto zadbać także o wyczyszczenie komputera z wirusów, robaków i innego złośliwego oprogramowania - pomóc mogą w tym chociażby Avast czy AdwCleaner.

  Zobacz także  


CCleaner czy warto?

CCleaner zyskał ogromną popularność przede wszystkim dzięki swojej funkcjonalności. Za pomocą programu  pozbędziemy się wielu bezużytecznych plików, śmieci i odnośników, które zajmują, tak cenną w przypadku komputerów, pamięć. Kilka kliknięć myszką pozwala na usunięcie niechcianych plików, które pozostawiają po sobie takie programy jak Mozilla, Google Chrome, Nero, WinRAR, GIMP, Microsoft Office, Nero czy Java. Możemy też usunąć niechciane programy z autostartu, dzięki czemu podczas uruchamiania systemu będą się włączać jedynie wybrane przez nas programy. Dzięki CCleaner zoptymalizujemy też wolną przestrzeń na dysku i utworzymy punkty przywracania systemu. Trzeba przyznań, że jak na darmowy program są to imponujące możliwości.

Pomocne w zarządzaniu swoim komputerem może okazać się także stworzenie punktu przywracania systemu, który może uratować nam skórę w przypadku niejednej awarii. 

  Zobacz także  


Pobieranie CCleaner

CCleaner to niewielki program, który z pewnością warto posiadać w swojej bibliotece. Jego pobranie i instalacja nie stanowi żadnego problemu. Można tego dokonać przede wszystkim na stronie producenta, który oferuje zarówno wspomniana darmową wersję, jak i wersję Proffesional, która pozwala na pełne czyszczenie systemu, defragmentację dysku czy regularne updaty. CCleaner pobrać można także korzystając z wielu stron internetowych, które oferują darmowe pobieranie pliku instalacyjnego. Warto wówczas sprawdzić, którą wersję programu pobieramy na nasz dysk – w tym wypadku nowsza znaczy lepsza

Odpowiednio przygotowany i oczyszczony komputer może posłużyć zarówno do nauki i pracy, jak i rozrywki. W tym ostatnim przypadku warto sprawdzić, dlaczego warto grać w gry komputerowe

Wszystko na temat:

Technologia Programy i aplikacje Internet Komputery Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz