×

Wyszukaj artykuł


Depresja nadchodzi?

Blue Monday już za kilka dni. Czym jest i jak sobie z nim poradzić?

Redakcja Pinbook | 17-01-2020 | skomentuj

Blue Monday już za kilka dni. Czym jest i jak sobie z nim poradzić?

Fotografia poglądowa

Oceń


Depresja i gorsze samopoczucie to problemy, z którymi co jakiś czas boryka się niemal każdy. Dlaczego odczuwamy spadek samopoczucia i mamy zły nastrój? Wpływających na to czynników jest bardzo wiele. Dobrym przykładem jest tak zwany Blue Monday, który nazywany jest najbardziej depresyjnym dniem w roku. Pojęcie to zostało wprowadzone przez Cliffa Arnalla i oznacza dzień, który przypada zawsze w trzeci poniedziałek stycznia. Warto jednak pamiętać, że jest to termin pseudonaukowy i nie musi mieć odzwierciedlenia w życiu każdego z nas. 

  Zobacz także  

Video dnia:Tegoroczny Blue Monday już za kilka dni – szczególnie źle możemy się czuć już w najbliższy poniedziałek (20 stycznia). Co sprawia, że to właśnie ten dzień wyjątkowo mocno odbija się na naszym samopoczuciu?

Przyczyny Blue Monday

Na nasz nastrój tego dnia składa się sporo czynników. Jednym z nich jest pogoda – dni nadal są krótkie i nie jesteśmy w stanie nacieszyć się słońcem. Spora część z nas nada jest także w finansowym dołku po świętach i czeka na kolejną wypłatę, która zasili konto. Na złe samopoczycie może mieć wpływ także psychika. Wszystko za sprawą postanowień noworocznych, które już w kilka tygodni po świętach odchodzą w zapomnienie i wywołują zawód. Jak sobie radzić z Blue Monday? Przede wszystkim warto oddalać od siebie negatywne myśli – pomocne mogą się w tym okazać medytacje lub zajęcia mindfulness. Dobrym pomysłem jest też zagraniczny wyjazd i krótki styczniowy urlop, które pozwolą nam na złapanie nieco słońca. Problemy finansowe zaś powinny rozwiązać się wraz z upływającym czasem. Absolutnie nie warto również szczególnie przygotowywać się do Blue Monday – potraktujmy go jak zwykły dzień. Wtedy powinien on minąć bez większych reperkusji dla naszego psychicznego zdrowia.


Wszystko na temat:

Zdrowie Depresja Wszystkie tagiDodaj komentarz