×

Wyszukaj artykuł

Białka Tatrzańska nie tylko dla narciarzy. Atrakcje w Białce

Redakcja Pinbook | 18-09-2019 | skomentuj

Białka Tatrzańska nie tylko dla narciarzy. Atrakcje w Białce

chillizet.net

OceńBiałka Tatrzańska to malutka wieś, która leży nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej. Położona jest dokładnie w województwie małopolskim, nieopodal pięknych gór. Jest tutaj mnóstwo atrakcji – zarówno dla starszych, jak i młodszych, i nie tylko dla tych co zjeżdżają na nartach albo snowboardzie. Owszem – ma wiele stoków, wyciągi narciarskie i głównie nastawiona jest na takiego turystę. Ale przecież nie wszyscy potrafią na nartach jeździć, więc stąd pojawiło się wiele ciekawych miejsc i propozycji dla tych, którzy ze zjazdami niewiele mają wspólnego. Jesteście zainteresowani tym, co znajdziecie w Białce Tatrzańskiej? Bardzo proszę – oto nasza lista.

  Zobacz także  


Termy Bania to obowiązkowy punkt!

Któż nie lubi się chlapać w basenie? Kto nie chciałby się wykąpać w takim miejscu, gdzie temperatura sięga prawie 38 stopni, a na dworze pada śnieg? Parująca woda i wiele propozycji m.in. jacuzzi, zjeżdżalnie, bicze wodne, „rwąca rzeka”, a także sauny. Nie poleca się za bardzo tego ośrodka dla dzieci, bo chociaż teoretycznie jest miejsce do zabaw dla maluchów, to nadal jest dość głęboko. Ale większe dzieci i rodzice na pewno docenią ten błogi relaks – tym bardziej, jeśli na nartach jeździcie. Po prostu wasze mięśnie odpoczną. Możecie sobie zawsze pozwolić także na wyskoczenie do baru lub na zjedzenie czegoś.
ALE! Termy posiadają coś, co maluchom się spodoba. Wielki, lodowy zamek, który przypomina pałac Elsy (no, może nie, ale przynajmniej mogą tak pomyśleć!). Wstęp dodatkowo płatny, ale przeżycia nie do opisania. I dorośli też się tam zmieszczą!

To trzeba zobaczyć!

Mowa o Przełomie Białki pod Krempachami, czyli o pięknym krajobrazowym rezerwacie przyrody,  który znajduje się niedaleko Białki. Macie niesamowitą okazję zobaczyć jedną z najczystszych i jednocześnie najzimniejszych rzek w całej Polsce, która podczas upałów może dawać niesamowitą ochłodę. Można również wybrać się na wspinaczkę górską, jeśli lubicie takie klimaty! Mamy dla was również ciekawostkę na miarę naszego set jettingu – tutaj kręcono sceny zarówno do „Janosik, Trzecia Granica”, jak i do filmu o Janie Pawle II - „Karol. Człowiek, który został papieżem”. Tu jest po prostu przepięknie, więc koniecznie umieśćcie to na swojej liście „must-see”.

  Zobacz także  


Pozwólcie sobie na wjazd na Kotelnicę

Jeśli jeździcie na nartach – macie możliwość zjazdu i świetnej zabawy, bowiem tras do wyboru do koloru. Jeśli nie zjeżdżacie to absolutnie nie szkodzi, bo możecie sobie popatrzeć na Tatry i wszystko inne wkoło. Ponadto na górze możecie znaleźć mnóstwo propozycji gastronomicznych, a także możecie napić się grzanego wina. Tutaj również dzieciaki znajdą dla siebie zabawę m.in. tor, na którym można zjeżdżać na sankach. U podnóża z pewnością przyjdzie moment na kupienie pamiątek bowiem góralskich rzeczy ci tam dostatek.

Jeśli wybieracie się do Białki – to wiecie co robić, nawet jeśli nie jeździcie na desce czy nartach. Piękna miejscowość, którą gorąco polecamy! Jeśli skorzystacie z naszych poleceń – koniecznie dajcie nam znać!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: