×

Wyszukaj artykuł

Bartosz

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Bartosz

OceńPochodzenie imienia Bartosz nie jest do końca jasne. Prawdopodobnie jest skróconą wersją polskiego imienia Bartłomiej lub wywodzi się od słowa bartnik. Bartosz to synonim odpowiedzialności i powagi. Przykłada ogromną wagę do wypowiadanych słów i jest gotów ponieść ich konsekwencje. Ma skłonności pedantyczne. Ceni sobie poukładane życie osobiste i lubi planować. Z wiekiem może przeradzać się to w negatywne cechy jak pycha i próżność. Związane jest to z narastającym poczuciem wyższości, które niejednokrotnie stanie się kością niezgody w kontaktach z najbliższymi. Nie jest duszą towarzystwa, bliżej mu do domatora.

Życie towarzyskie

Bartosz nie ma wielu znajomych i przyjaciół. Często ma problem z wydarzeniami, których nie zdążył zaplanować i uwzględnić w swoim planie dnia. Swój czas wolny najchętniej spędza we własnym towarzystwie i domowym zaciszu. W otoczeniu uchodzi za pedanta. Prowadzi to do skomplikowanych relacji, w których drażni go brak zorganizowania u innych. Może się wydawać próżny i pyszny. W głębi serca Bartosz jest jednak wrażliwym człowiekiem, który chętnie pomaga innym.

  Zobacz także  


Praca i kariera

Cechy Bartosza procentują w pracy. Jest niemal wymarzonym pracownikiem – zorganizowanym, sumiennym i wypełniającym z należytą uwagą swoje obowiązki. Rzadko popełnia błędy – nie pozwala mu na to jego perfekcjonizm. Uporządkowany tryb życia przekłada się na doskonałą organizację pracy i staranność w wykonywaniu powierzanych Bartoszowi zadań. Świetnie sprawdzi się na stanowisku w urzędzie, gorzej poradzi sobie jako przedsiębiorca.

Miłość

Bartosz jest typem domatora, który uwielbia przebywać w miejscu, które może nazywać swoim. Potrzeba planowania i organizowana prac sprawi, że jego dom nigdy nie będzie zaniedbany i wypełniony chaosem. Podobnymi zasadami kieruje się w miłości. Kluczowe dla Bartosza jest znalezienie kobiety, która będzie potrafiła poradzić sobie z jego ogromnym ego. Czuje on potrzebę bycia docenianym. Nadmierne chwalenie może jednak przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego.

Sławni imiennicy

Bartosz Arłukowicz – polityk
Bartosz Bosacki - piłkarz
Bartosz Heller - dziennikarz
Bartosz Kurek – siatkarz
Bartosz Opania – aktor


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Jan
Maja
Monika