×

Wyszukaj artykuł

Jeden z najpopularniejszych

Avast - darmowy antywirus

Mateusz | dnia: 11-10-2020 | skomentuj

Avast - darmowy antywirus

Avast

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Internet stał się największą bazą danych w historii, z której korzystają miliony użytkowników dziennie. Nic więc dziwnego, że niesie za sobą pewne zagrożenia. Jest to cena, jaką musimy płacić za ogrom możliwości. Do największych zagrożeń w sieci należą z cała pewnością wirusy. Trafić możemy też na złośliwe robaki, niechciane oprogramowanie i coraz popularniejsze adware. Większość z nich jest bardzo uciążliwa, lepiej więc zadbać o odpowiednią ochronę, zanim uda im się przedostać na nasz dysk twardy. Na szczęście w sieci znajdziemy rozwiązania, które ustrzegą nas przed niechcianymi programami i atakami z zewnątrz. Jednym z najpopularniejszych jest darmowy program – Avast Free Anitivirus.

Jesteś początkującym użytkownikiem komputera? Sprawdź, czy warto korzystać z darmowych programów antywirusowych.

  Zobacz także  


Co oferuje darmowy Avast?

Okazuje się, że darmowy program Avast jest dobrą alternatywą dla komercyjnych programów antywirusowych. Przede wszystkim oferuje ochronę w czasie rzeczywistym. Pozwala to na uniknięcie większości ataków, tym bardziej, że program nieźle radzi sobie z najpopularniejszymi formami ataków. Baza wirusów aktualizowana jest co kilka minut, co sprawia, że nawet najnowsze sygnatury złośliwego oprogramowania są wykrywane przez, przypomnijmy, zupełnie darmowy program antywirusowy. Zanim jednak zaczniemy aktywnie korzystać z sieci – sprawdźmy aktualny stan naszego dysku. Avast Free Antivirus pozwala na pełne skanowanie plików, które znajdują się w naszym komputerze. Jeśli uda mu się wykryć niechciane i szkodliwe, możemy je zneutralizować i poczuć się bezpiecznie. Jedną z funkcjonalności programu jest także możliwość chronienia naszej sieci domowej. Dzięki temu sprawdzimy chociażby jak bardzo podatna jest ona na ataki i wprowadzimy niezbędne zmiany. Avast posiada też wersję komercyjną, która pozwala na jeszcze pełniejszą ochronę. Płatna wersja proponuje na przykład ukrywanie adresu IP za pomocą VPN. Darmowy Avast sprawdza się jednak doskonale jako darmowe narzędzie do ochrony naszego komputera osobistego. 

Jakie inne oprogramowanie warto rozważyć w kontekście dbania o nasze bezpieczeństwo w sieci? Warto sprawdzić między innymi programy AdwCleaner i AVG AntiVirus Free.


Wszystko na temat:

Programy i aplikacje Wirus komputerowy Technologia Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz