×

Wyszukaj artykuł


Atrakcje w Mikołajkach – turystycznym centrum Mazur

Redakcja Pinbook | 18-09-2019 | skomentuj

Atrakcje w Mikołajkach – turystycznym centrum Mazur

wikipedia.org

Oceń


Polska obfituje w przepiękne miejsca, które zachwycają krajobrazem i zabytkową architekturą. Coraz więcej turystów przyjeżdża właśnie do naszego kraju. Nasze hotele i ośrodki wypoczynkowe nie odbiegają już poziomem od atrakcyjnych ofert zza granicy. Szczególnie popularnych jest kilka kierunków. Zimą turyści najczęściej wybierają polskie góry – raj dla miłośników białego szaleństwa. Latem chętnie wybierane są Mazury i Bałtyk, które zapewniają odpoczynek nad wodą na najwyższym poziomie. Jednym z najbardziej popularnych miejsc są Mikołajki, które przez wielu uznawane są za letnią stolicę Mazur.

  Zobacz także  


Piękne Mazurskie okolice

Co wpływa na popularność tego regionu? Odpowiedź jest niemal oczywista – jeziora. Mazury często nazywane są regionem tysiąca jezior, a całe pojezierze przyciąga w okresie wakacyjnym prawdziwe tłumy. Nie brakuje też przepięknych rezerwatów, parków krajobrazowych, zabytków i pereł architektonicznych. Wybierając się do Mikołajek warto zaplanować dokładnie plan swoich wojaży – warto też zwiedzić cały region, którego atrakcje oddalone są od siebie maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów. Przebywając w miasteczku swoje kroki skierować możemy do pobliskiego Giżycka, które słynie z tradycji żeglarskich. W mieście znajdziemy między innymi centrum nurkowania, Twierdzę Boyen i efektowny zamek krzyżacki. W regionie nie brakuje też innego rodzaju atrakcji. Doskonałym tego przykładem jest Ruciane-Nida. Oddalona o nieco ponad 20 kilometrów od Mikołajek miejscowość oferuje między innymi muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, wioskę Galindów (plemienia, które zamieszkiwało kiedyś te ziemię) czy Park Dzikich Zwierząt. W podobnej odległości od Mikołajek znajduje się również Mrągowo – polska stolica country, w której co roku odbywa się festiwal tego gatunku. Ponadto znajdziemy tam także Górę Czterech Wiatrów (wyciąg narciarski) i miasteczko skansenowe, które przeniesie nas w realia amerykańskiego dzikiego zachodu – Mrongoville. W całym regionie oczywiście możemy skorzystać też z licznych atrakcji związanych z wodą – czekają na nas rejsy, spływy kajakowe, wypożyczalnie jachtów i sprzętu wodnego.

  Zobacz także  


Mikołajki – perełka regionu 

Mikołajki same w sobie są niewielkim miasteczkiem – wystarczy powiedzieć, że na co dzień zamieszkuje je zaledwie około czterech tysięcy osób. Co przyciąga turystów właśnie do tego miejsca? Miasto stało się synonimem hoteli i ośrodków wypoczynkowych, które stoją na bardzo wysokim poziomie. Dodać należy do tego także liczne restauracje i lokale gastronomiczne, które serwują zarówno lokalne potrawy, jak i dania z niemal całego świata. Oczywiście duża część turystów przyjeżdża tu dla głównej atrakcji regionu – jezior. Mikołajki leżą bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie największego zbiornika wodnego w naszym kraju – Jeziora Śniardwy. W mieście znajdziemy też port żeglugi mazurskiej – na wodzie podziwiać możemy na przykład statek nazwany na cześć Fryderyka Chopina. Same miasto obfituje jednak także w ciekawe miejsca, które nie są bezpośrednio związane z żeglarskim duchem Mikołajek. Swoje kroki warto skierować w okolice fontanny przedstawiającej Króla Sielawa – jest on symbolem miasta. Na ciekawskich czeka też Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach. Wśród zabytkowych budowli miasta znajdziemy natomiast kamienice i płyn z XIX i XX wieku. Odwiedzić warto także kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy. Architektonicznym zabytkiem miasta jest także kościół katolicki Matki Boskiej Różańcowej. Na terenie miasta znajdziemy też liczne i wspominane wcześniej hotele, domki, pokoje i apartamenty. Tutejsza baza noclegowa jest bardzo bogata – warto jednak zarezerwować kwaterę dużo wcześniej. Możemy wówczas liczyć na większy wybór miejsc i korzystniejsze ceny.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz