×

Wyszukaj artykuł

Co potrafi aplikacja?

Asystent Google – czy warto korzystać z wirtualnego pomocnika?

Redakcja Pinbook | 23-03-2020 | skomentuj

Asystent Google – czy warto korzystać z wirtualnego pomocnika?

Fotografia poglądowa

OceńWiele osób dziś jest niemal uzależniona od technologii. Nie można się im tak naprawdę dziwić – dzisiejsze aplikacje potrafią ułatwić nam życie i stać się prawdziwym wirtualnymi asystentami. Jedną z najpopularniejszych tego typu aplikacji jest Asystent Google, który przeznaczony jest zarówno dla smartfonów, jak i inteligentnych domów (smart home). Na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie. Program potrafi prowadzić dwustronną konwersację – działa także w języku polskim. Przyjrzyjmy się mu bliżej i sprawdźmy czy warto korzystać z niego w codziennych czynnościach.

  Zobacz także  


Aplikacje Asystenta Google pobrać można na przykład za pośrednictwem sklepu Google Play – pamiętać należy jednak, że spora część nowoczesnych smartfonów ma go domyślnie zainstalowanego (niektóre z nich mają nawet dedykowane przyciski, które odpowiedzialne są za wywołanie aplikacji.

Jak działa Asystent Google?

Użytkownicy Asystenta Google porozumiewają się z nim zwłaszcza głosowo – aplikacja odczytuje i interpretuje nasze prośby także w języku polskim. Co potrafi nasz asystent? Dzięki komendom głosowym możemy chociażby sterować muzyką, odtwarzaniem materiałów, wysyłaniem wiadomości tekstowych czy dzwonieniem pod wskazane numery lub kontakty. Ponadto poproszony Asystent Googla wskaże nam zawsze najkrótszą drogę i trasę dojazdu do wskazanego przez nas miejsca. Opcji jest naprawdę sporo – możemy za jego pośrednictwem ustawić budzik, poprosić go o poprawienie nam humoru lub nawet kazać mu przypominać o codziennym treningu. Oczywiście Asystent Google w kilka chwil wyszuka także interesujące nas hasła i informacje w sieci. Dla kogo więc jest to aplikacja? Przede wszystkim dla gadżeciarzy, którzy lubią przeplatać codzienne życie z technologicznymi ułatwieniami. Mnogość opcji sprawia jednak, że pogubić się mogą początkujący i osoby słabo zaznajomione z możliwościami aplikacji. Z całą pewnością warto jej jednak dać szansę – przy odpowiednim wykorzystaniu może się ona bowiem stać naszą prawą ręką w wykonywaniu codziennych obowiązków i zadań. 


Wszystko na temat:

Internet Technologia Programy i aplikacje Aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: