×

Wyszukaj artykuł


Artystyczne kierunki studiów – co wybrać?

Redakcja Pinbook | 02-07-2019 | skomentuj

Artystyczne kierunki studiów – co wybrać?

Oceń


Zwykło się myśleć, że studia są dla tęgogłowych. Wyższe wykształcenie wiąże się z nauką i „zakuwaniem”, a żeby dostać się na wymarzoną uczelnię, solidną naukę rozpocząć powinniśmy już w najmłodszych latach. Artyści i tzw. lekkoduchy nie mają czego szukać w wyższych szkołach, a nieliczne kierunki na wydziałach instrumentalnych zarezerwowane są tylko dla tych, co od najmłodszych lat (zwykle z wyboru rodziców) zamiast spędzać wolny czas z przyjaciółmi, doskonalili się w grze na instrumentach.

Nic bardziej mylnego! Arytyści, czyli Ci, którzy nie nadają się do spraw przyziemnych i nauki o nich, oraz nie widzą siebie w pracy fizycznej nie muszą się martwić! Drzwi do wymarzonej kariery stoją przed nimi otworem tak jak przed innymi kierunkowcami. Niezależnie od tego w jakiej dziedzinie sztuki są uzdolnieni, znajdą dla siebie idealną uczelnię, która pomoże im rozwinąć skrzydła i wspiąć się na wyżyny sztuki. Prezentujemy 5 najlepszych kierunków studiów artystycznych, na które nie będziemy potrzebować dyplomów z innych stopni edukacji w tym zakresie. Zestawienie jest zróżnicowane, by każdy odnalazł coś dla siebie, lub chociaż wskazówkę, w którą stronę powinien iść:

  Zobacz także  


5. Muzykologia

Studia wyższe, licencjackie i magisterskie. Jeśli muzyka jest twoim życiem, a zamiast najnowszych premier kinowych z wypiekami na twarzy odkrywasz świat muzyki w najnowszych albumach lub historycznych utworach – ten kierunek jest dla Ciebie. Nauczysz się tam teorii muzyki, historii i dowiesz się jaki wpływ miała na kulturę. Co zrobisz z tą wiedzą? To już twoja decyzja, możliwości masz bardzo wiele.

4. Projektowanie mody

Studium, studia wyższe „o ubraniach” i liczne kursy prowadzone przez najlepszych projektantów i znawców mody już dawno przestały być uważane za fanaberie. Dzisiaj te kierunki prowadzone są przez specjalistów znanych na całym świecie, którzy stawiają sobie za misję rozwój tej dziedziny sztuki. Poznaj największe tajniki modowe i spraw by zabawa modą stała się również twoją ścieżką kariery.

  Zobacz także  


3. Wzornictwo

Idealne studia dla tych, co nie potrafią przez dłuższy czas trzymać przedmiotu w ręku bez jego modyfikowania. Pozornie błaha sprawa jaką są studia wzornictwa to tak naprawdę nauka o technice i kunszcie twórców niemal wszystkiego co nas otacza. Od przedmiotów codziennego użytku, przez samochody, a kończąc na wielkich instalacjach. Ozdobą tego wszystkiego zajmie się wykwalifikowany absolwent wzornictwa.

2. Aktorstwo

Trudno o bardziej artystyczną drogę życia. Na nic tu wyniki z liceum i matury. Twoja znajomość ścisłych przedmiotów prędzej Ci przeszkodzi niż pomoże dostać się na te studia. To co się tu liczy to osobowość i talent! Jeśli kochasz  filmy i teatry ale marzy Ci się by to Ciebie w nich oglądano – wybierz ten kierunek. Udowodnij surowym komisjom swoją wyjątkowość i ciężką pracą wejdź na wyżyny aktorstwa.

1. Reżyseria

Każdy wie, kim zajmuje się reżyser. Nie każdy jednak wie, jak ciężko w tym fachu zdobyć sławę. Nie wystarczy mieć talent, to nie reżysera oglądają widzowie, ale efekt jego pracy. Jeśli marzysz o tym by tworzyć najlepsze produkcje, ale wiesz też, że umiałbyś przekazać swoje wizje reszcie ekipy filmowej – dlaczego nie miałbyś się w tym wykształcić? Zdobądź doświadczenie od najsłynniejszych reżyserów i naucz się współpracy na planie, by twoje filmy w przyszłości rywalizowały z największymi dziełami kinematografii.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: