×

Wyszukaj artykuł

Aranżacja balkonu - sposoby na małą przestrzeń

Redakcja Pinbook | 11-04-2019 | skomentuj

Aranżacja balkonu - sposoby na małą przestrzeń

OceńNadeszła wiosna, a wraz z nią wyższe temperatury. Coraz chętniej spędzamy czas na zewnątrz, dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie nawet najmniejszej przestrzeni. Doskonałym przykładem są balkony, które możemy przeobrazić w małe ogródki bądź kąciki służące do relaksu. Mieszkając w bloku również możemy zadbać o funkcjonalność naszego tarasu. Warto więc już teraz zastanowić się nad aranżacją.

  Zobacz także  


Zacznijmy od podstaw

Chcąc przemeblować swój balkon zarezerwujmy sobie nieco czasu. Wysprzątajmy go i pozbawmy niepotrzebnych elementów takich jak stare meble czy inne graty, które zajmują miejsce. Następnie zacznijmy od podłoża. Wybór należy do nas – postawić możemy na elegancję w postaci kafelek lub parkietu. Warta rozważenia jest także mata ze sztuczną trawą, która nada charakteru nawet najmniejszej przestrzeni. Zastanówmy się nad rolą jaką ma spełniać balkon – rozważmy dwie najpopularniejsze opcje jakimi są mały ogródek i miejsce do relaksu.

zdj1

Ogródek na balkonie

W zależności od wielkości balkonu, którym dysponujemy możemy stworzyć na nim bogate aranżacje roślinne. Kwiatowe rabaty i donice doskonale sprawdzą się na większych tarasach. Mniejsze balkoniki możemy przyozdobić zewnętrznymi rabatami bądź niewielkimi roślinami doniczkowymi. Taki ogródek może być też funkcjonalny. W rabatkach bądź przygotowanych donicach zasiać możemy zioła czy warzywa. Furorę w ostatnich latach robią też pnące truskawki, które odpowiednio pielęgnowane będą owocować. Miejsce na rośliny możemy przygotować również sami –  chociażby z drewnianych palet da się stworzyć podstawę naszego małego poletka, które wypełnione ziemią stanie się niewielkim ogrodem warzywnym. Na mniejszych powierzchniach świetnie sprawdzą się ogródki, które wykorzystują rury PCV.  W internecie znajdziemy mnóstwo tutoriali i poradników jak stworzyć dogodne warunki dla roślin, które chcemy hodować.

  Zobacz także  


Relaks i funkcjonalność

Odpowiednio zaaranżowany balkon może stać się świetną przestrzenią do porannej kawy czy relaksu z książka. Jeśli dysponujemy sporym tarasem zaopatrzyć możemy go nawet w hamak czy podwieszany fotel. Warto zadbać również o stolik czy duże poduszki, które zapewnią nam jeszcze większy komfort. Mniejsze przestrzenie zdają się ograniczać nasze możliwości, jednak jest tak tylko pozornie. Składane meble i zagospodarowane narożniki sprawią, że nawet najmniejszy balkon zamieni się w miejsce przyjemne i cieszące oko. Pomyśleć możemy też o lustrach, które odpowiednio ulokowane optycznie powiększą dostępną przestrzeń. Drewniane panele, wygodny fotel bądź leżak, gustowny drewniany stolik i lustro, w którym odbija się donica kwitnących kwiatów to tylko jeden z pomysłów aranżacji naszej przestrzeni. Możliwości jest tyle, ile mamy pomysłów. Z pewnością warto przyjrzeć się ofertom sklepowym, które zaskoczyć nas mogą różnorodnością dostępnych artykułów. Z ich pomocą urządzimy balkon marzeń, który będzie cieszył nas aż do jesieni.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: