×

Wyszukaj artykuł


Ma pomóc w kontroli

Aplikacja „Kwarantanna domowa” – nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia

Redakcja Pinbook | 20-03-2020 | skomentuj

Aplikacja „Kwarantanna domowa” – nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia

Fotografia poglądowa

Oceń


Epidemia koronawirusa sparaliżowała niemal cały świat w pierwszym kwartale 2020 roku. Niestety dotarł on też do Polski i każdego dnia zwiększa się liczba chorych w naszych szpitalach. Znacznie większa część jest jednak w tak zwanej domowej kwarantannie, która ma pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu. O przestrzeganie kwarantanny apelują rządzący – pilnują tego także służby mundurowe. Niezastosowanie się do zaleceń może skutkować dotkliwymi karami (na przykład finansowymi). Ministerstwo Zdrowia w życie zaczęło wprowadzać także nieco bardzie nowoczesny plan – aplikację mobilną przeznaczoną dla osób, które znajdują się w kwarantannie domowej. 

  Zobacz także  

Video dnia:Aplikacja „Kwarantanna domowa” jest udostępniana osobom, które powinny znajdować się w odizolowaniu. Udostępnioną aplikację należy zainstalować na swoim smartfonie.

Jak działa aplikacja „Kwarantanna domowa”?

Po zainstalowaniu aplikacji należy za jej pośrednictwem zrobić sobie zdjęcie – tak zwane „selfie z ręki”. Zasada działania programu jest bardzo prosta – osoba poddawana kwarantannie otrzymuje SMS-a. Od otrzymania wiadomości ma ona 20 minut na wykonanie i wysłanie swojego zdjęcia. Geolokalizacja ustali czy poddawany kwarantannie faktycznie przebywa pod adresem wskazanym w formularzu. Jeśli po wysłaniu wiadomości i przypomnienia użytkownik aplikacji nie wyśle zdjęcia – będzie to podstawą do działań funkcjonariuszy policji. Na temat aplikacji wypowiedział się także Minister Cyfryzacji:

Dziennie trzeba będzie zrobić jedno lub kilka takich zdjęć. Prośby o ich wykonanie będziemy wysyłać z zaskoczenia. Idea jest dokładnie taka sama, jak przy niezapowiedzianych wizytach funkcjonariuszy policji – mówił Marek Zagórski

Czy mobilna aplikacja pomoże w zatrzymaniu rozprzestrzeniającego się wirusa? Prawdopodobnie przekonamy się już wkrótce. W walce z bezwzględnym koronawirusem wszystkie chwyty są dozwolone. 


Wszystko na temat:

Polska Technologia Wiadomości Epidemia Wszystkie tagiDodaj komentarz