×

Wyszukaj artykuł


Amelia

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Amelia

Oceń


Amelia to imię, które wywodzi się z języka starogermańskiego i oznacza „pracowitą gospodynię” lub „dzielną obrończynię ogniska domowego”. Amelia to osoba, która poważne związki, decyzje na całe życie, będzie bardzo odwlekała. Ani jej się śni podporządkować się komukolwiek. Ceni sobie niezależność i to, że jest jaka jest. Nie da się nigdy nikomu stłamsić. Jest osobą, która czasami, chociaż nie ma racji, bardzo się uprze, że tak jest i koniec. Słabo znosi porażki – od razu się denerwuje, ponieważ jest piekielnie ambitna. To, co ma dla niej największą wartość to rodzina – byłaby skłonna rzucić wszystko, nawet to co w danym momencie powinno być najważniejsze, żeby pognać i pomóc swoim ukochanym osobom. Jest bardzo nieufna, więc ciężko będzie zagościć w życiu Amelii na stałe, i ciężko by nazwała jakąś osobę „przyjacielem”. 

Życie towarzyskie 

Amelia to osoba, której bardzo ciężko przychodzi komuś zaufać. Jeśli już naprawdę komuś się uda -Amelia staje się najcudowniejszą przyjaciółką na świecie, zaczyna traktować tę osobę jak rodzinę i będzie gotowa zrobić dla niej wszystko. Nie przepada za imprezami, zdecydowanie bardziej woli posiedzieć sobie pod kołdrą z dobrym serialem, głaszcząc psa. Rodzina to dla niej najważniejsza sfera życia – strzeże jej jak prawdziwego skarbu. 

  Zobacz także  


Praca i kariera 

Amelia jest ambitna – ciężko jednak stwierdzić w czym jest najlepsza. Może więc pracować w najróżniejszych branżach – jako policjantka, spedytor, pisarka, tłumacz czy przewodnik. W pewnym momencie może jednak znudzić ją praca za biurkiem i będzie potrzebowała większych wyzwań i lepszych wrażeń. 

Miłość

Amelii nie w głowie zakładanie rodziny, szukanie poważnych związków i tak dalej. Ceni sobie swoją niezależność i to, że jest panią swojego losu. Oczywiście jak każdy potrzebuje być kochana i ma wielkie pokłady miłości do podarowania. Nie śpieszy jej się jednak do poważnych deklaracji. Wychodzi z założenia, że jeśli coś jest jej przeznaczone – samo do niej przyjdzie, a ona wtedy nie będzie się broniła bo „widocznie tak miało być”. 

Sławne imienniczki

Amy Winehouse – piosenkarka 
Niestety rzadko spotkać można sławną osobę o imieniu Amelia. Warto jednak obejrzeć film o imieniu „Amelia”. Z pewnością spodoba się każdemu. 


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Wiktoria
Kacper
Nadia