×

Wyszukaj artykuł

Alicja

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Alicja

OceńPrawdopodobnie imię to wywodzi się od słowa aletheia, z greki, co oznacza „prawda”. Może wywodzić się także od angielskiego zdrobnienia niemieckiego słowa Adelheid, co oznacza niewiastę, która ma szlachetne oblicze. Alicja to osoba, która wiecznie ma pełno energii – chociaż  czasami jej się kończy i wtedy wpada w kompletnie dziwny stan. Alicji niespecjalnie zależy na zakładaniu rodziny, a nawet znalezieniu miłości. Dobrze jej samej. Alicja jest ambitna, ale nie też jakoś przesadnie. Woli korzystać z życia, angażując się w poszczególne sfery w mniejszym, lub większym stopniu – to zależne jest od jej nastroju i nastawienia. Generalnie Alicja to bardzo specyficzny człowiek, o dwóch obliczach, do którego trzeba się bardzo przyzwyczaić. 

Życie towarzyskie 

Alicji wszędzie jest pełno, kocha poznawać nowych ludzi, ma swoich zaufanych znajomych, uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną. Ale wszystko do czasu. Kiedy nagle Alicji braknie sił – woli być sama ze sobą, pochylić się nad czymś, zająć się refleksją na temat jej życia. Ciężko nadążyć za Alicją, więc tylko nieliczni starają się dotrzymać jej kroku i ją zrozumieć. 

  Zobacz także  


Praca i kariera 

Alicja jest ambitna, ale nie lubi pokazywać, że coś doskonale umie, bo nie zależy jej na dodatkowych obowiązkach. Robi tyle, żeby pracodawca był zadowolony, a jednocześnie tyle ile musi – i nic ponadto. Bardziej niż na pracy zależy jej na innych rzeczach – na poznawaniu siebie i świata. Będzie jednak dobrym pracownikiem, który spełni się w takich branżach jak finanse, nieruchomości czy reklama. 

Miłość

Ostatnie, na czym zależy Alicji, to założenie rodziny i znalezienie miłości. Bowiem ceni sobie swoją niezależność. Ma wrażenie, że wejście w związek bardzo by ją ograniczyło. Ale jeśli pozna tego jedynego, kiedy trafi ją strzała amora, kiedy zakocha się od pierwszego wejrzenia – nie odpuści i będzie walczyła o to, żeby stworzyć wspaniały związek. 

Sławne imienniczki

Alicja Bachleda – Curuś – aktorka 
Alicja Janosz – piosenkarka 
Alicia Keys – piosenkarka 
Alicja Leszczyńska – siatkarka 
Alicja Majewska – piosenkarka 


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Rafał
Amelia
Wiktoria