×

Wyszukaj artykuł


Aleksander

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Aleksander

Oceń


Aleksander to imię, które wywodzi się z języka greckiego. Powstałą z połączenia dwóch słów – alekso (bronię się) i andros (mężczyzna). Oznacza więc mężczyznę broniącego ludzi. Aleksander ma skłonność do wygodnego życia ponad stan, nadrabia to jednak wyjątkową pracowitością, która pozwala mu żyć na wysokim poziomie. Lubi polegać na szczęściu, potrafi jednak być zdecydowany i skłonny do poświęceń. Potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji i umiejętnie dobiera wypowiadane słowa. Ma skłonności do dominowania, potrafi jednak okazać empatię i uczucia. Jest mieszanką skrajnych zachowań i cech, które łączy z duszą marzyciela i artysty.

Życie towarzyskie

Niestabilność Aleksandra sprawia, że potrafi być on zarówno stanowczy i silny, jak i empatyczny i uległy. Z łatwością odczytuje intencje innych i dopasowuje do nich swoje zachowania i reakcje. Często angażuje się w obronę słabszych, wobec których wykazuje się czułością i zrozumieniem. Potrafi odnaleźć się w towarzystwie – nie jest jednak wiodącą postacią przyjęć i uroczystości. Aleksander to introwertyk, który uwielbia poświęcać swój czas muzyce i literaturze.

  Zobacz także  


Praca i kariera

Aleksander jest pracownikiem, którego chciałby mieć w swoim zespole niemal każdy. Cechuje go wręcz chorobliwa mania doskonałości i perfekcji. Nierzadko przez to podejmuje się zadań, które wymagają od niego niemożliwego. Do głosu dochodzi też czasem jego marzycielska natura, która utrudnia mu twarde stąpanie po ziemi. Skłonności do wygodnictwa i bezproblemowego życia sprawiają, że monotonna praca może go nudzić. Codzienne wyzwania i nowe problemy budzą w nim jednak uśpione pokłady ambicji i energii.

Miłość

Aleksander jest nieufny. Postępuje zawsze według własnych ściśle określonych zasad i reguł, od których nie uznaje ustępstw. Dla swojej wybranki jest jednak człowiekiem ciepłym, uczuciowym i opiekuńczym. Szuka żony na wzór swojej matki – doceni opiekuńczość, zrozumienie i wsparcie. Ceni sobie przyjaźń w związku, który jest dla niego bardziej przeżyciem psychicznym, niż fizycznymi doznaniami.

Sławni imiennicy

Aleksander Wielki – król Macedonii
Aleksander Fredro – pisarz
Aleksander Kwaśniewski – prezydent Polski
Aleksander Puszkin – pisarz
Aleksandr Sołżenicyn – pisarz


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Klaudia
Maciej
Filip