×

Wyszukaj artykuł

Adam

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Adam

OceńImię Adam ma rodowód biblijny, to właśnie takie imię nosił pierwszy stworzony przez Boga człowiek. Pochodzić może też z języka hebrajskiego, w którym słowo adam tłumaczone jest jako ludzie. Adama charakteryzuje zdyscyplinowanie i powaga. Jego reakcje i słowa zwykle są wyważone i proste – przez to niejednokrotnie może urazić najbliższe mu osoby. Preferuje działanie – jest oddany sowim zasadom i perfekcyjnie wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków. Zdarza mu się zapominać o swoim hardym charakterze – wówczas zamienia się w skorego do żartów i spontaniczności oddanego przyjaciela i partnera.

Życie towarzyskie

Surowy styl bycia Adama sprawia, że bywa on człowiekiem irytującym i odpychającym dla otoczenia. Ma problem z przyznaniem się do błędnej decyzji i błędu. Bywa nieśmiały i nie lubi okazywać swoich głęboko skrywanych uczuć. Swoje wady nadrabia jednak oddaniem i szczerością, które ujmują jego przyjaciół i najbliższych. Gdy czuje się swobodnie, potrafi stać się duszą towarzystwa, sypiącą żartami z rękawa.

  Zobacz także  


Praca i kariera

Adam wybiera zajęcia, które nie wymagają od niego skomplikowanych działań i nastawione są na proste wykonywanie powierzonych zadań. Ma poczucie, że jest specjalistą we wszystkim, czego się podejmie. Poradzi sobie świetnie zwłaszcza przy nieskomplikowanych zadaniach, które nie wymagają szczegółowego zagłębiania się w naturę problemu. Pomimo swoich sztywnych poglądów, potrafi zaskoczyć nietuzinkowym rozwiązaniem. Pracodawcom czasem ciężko się z nim dogadać, ale z pewnością znajda w Adamie pracownika, na którym można polegać.

Miłość

Adam będzie świetnym panem domu. Jego żelazne zasady i konsekwencja w działaniu da poczucie bezpieczeństwa jego rodzinie. Nie ma natury podrywacza – zdarza się, że bardzo długo czeka na pojawienie się tej jedynej. Jej obecność wynagradza natomiast bezgranicznym oddaniem i szczerą miłością. Jest typem domatora, który ceni sobie domowe zacisze. Nie stroni jednak od przyjaciół i znajomych, ale to rodzina jest dla niego priorytetem.

Sławni imiennicy

Adam Asnyk – poeta
Adam Małysz – skoczek narciarski
Adam Mickiewicz – poeta
Adam Sandler – aktor
Adam Ostrowski – raper


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Piotr
Laura
Zuzanna