× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Praca bez studiów

Redakcja Pinbook | 01-04-2019 | skomentuj

Praca bez studiów

Oceń


Współczesny rynek pracy to szczególnie dla osób młodych środowisko, w którym niełatwo się odnaleźć. Pracodawcy często szukają osób o szczególnych kompetencjach lub umiejętnościach, które kojarzone są z wyższym, specjalistycznym wykształceniem. Praca marzeń z wysokimi zarobkami to jednak nie zawsze atrybut magistrów i inżynierów. Wydaje się, że obecnie bardziej liczą się posiadane umiejętności niż dyplom. Daje to duże możliwości osobom, które nie ukończyły uczelni wyższej. Zrywając z mitem dobrych zarobków wyłącznie po studiach, warto przyjrzeć się możliwościom, które nie są tak nieosiągalne, jak mogłoby się wydawać.

  Zobacz także  


Za mundurem panny sznurem

Wielu małych chłopców marzy o zostaniu mundurowym. Okazuje się, że bycie strażakiem, żołnierzem czy policjantem pozwala im zrealizować dziecięce marzenia, bez konieczności posiadania wyższego wykształcenia. Aby podjąć służbę wymagane jest wykształcenie średnie i pozytywne przejście egzaminów (teoretycznych i sprawności fizycznej). W przypadku Policji i wojska wymagane jest także poświadczenie o niekaralności. Taki rodzaj zatrudnienia wiąże się oczywiście z dużą odpowiedzialnością, ale osoby zdecydowane na służby mundurowe wiedzą doskonale na co się piszą. Zarobki nie pozostawiają wiele do życzenia. W zależności od stopnia, charakteru pełnionej służby i doświadczenia zarobki wahają się od 2700 do nawet 12000 złotych netto.

Pasja i zawód

Atrakcyjny zawód i realizowanie swoich pasji w pracy są możliwe i nie wiążą się z koniecznością legitymowania się tytułem naukowym. Najlepszym przykładem jest tutaj zawód stylisty. Rozwijanie swoich zainteresowań, kreatywność i dobry kontakt z klientem przełożyć się mogą na wysokie zarobki. Pozwala to na osiąganie dochodów od 500 zł wzwyż, w zależności od oferty i umiejętności.

Dla kochających podróże interesująca może okazać się praca stewardessy samolotowej. Wymagana jest w tym przypadku świetna znajomość chociaż 2 języków obcych, umiejętność pływania i brak tatuaży w widocznych miejscach. Przekłada się to na zarobki rzędu od 5300 złotych brutto wzwyż.

Realizować można się także w zawodzie kucharza czy pracownika studia fryzur. Kandydat powinien wówczas posiadać konkretne umiejętności, za które może liczyć na wynagrodzenie od 2000 netto w górę.

Sprawdź oferty pracy dodatkowej !

  Zobacz także  


Zdolności interpersonalne ważniejsze niż wykształcenie

Potwierdzenie odnajduje to w ofertach pracy, które nietrudno znaleźć w sieci. Na świetne zarobki mogą liczyć chociażby programiści samoucy, którzy niezbędne umiejętności nabyli na własną rękę. W tym przypadku liczy się umiejętność precyzyjnego wykonywania konkretnych zadań i wiedza z zakresu np. kodowania.

Jeśli jesteśmy w posiadaniu wyjątkowych umiejętności i natchnienia ciekawym źródłem zarobku może być zawód wróżbity. Co ciekawe mogą oni liczyć na dość wysokie wynagrodzenie – od 1500 złotych netto. Lubiących kontakt z klientem i mających dar przekonywania skusić może natomiast rola agenta nieruchomości, który dzięki swoim naturalnym predyspozycjom zarabiać może nawet 20 000 złotych.

Kochaj to co robisz, bądź dobry w tym co kochasz

Rynek pracy jawi się więc jako miejsce, które pozwala godnie zarabiać dzięki swojej pasji. Oczywiście to nie wszystkie zawody, które pozwalają na godziwe wynagrodzenie bez wyższego wykształcenia. Do odważnych świat należy, w związku z czym sił możemy próbować także jako na przykład kontroler lotów czy spawacz konstrukcji stalowych. Jeśli chcemy poszerzyć swoje kompetencje i umiejętności – w internecie znajdziemy mnóstwo kursów, zarówno płatnych jak i darmowych, które nierzadko są certyfikowane.
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz