× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Panika wśród klientów

Poważna awaria w banku - „wyzerowano mi konto”

Redakcja Pinbook | 20-11-2019 | skomentuj

Poważna awaria w banku - „wyzerowano mi konto”

Fotografia poglądowa

Oceń


Klienci Idea Banku informują o poważnej awarii – system bankowości podwójnie księgował transakcje (np. wypłaty bankomatów). Klienci są wściekli i nie kryją oburzenia – na facebookowym profilu banku możemy znaleźć dziesiątki negatywnych komentarzy. O awarii poinformowali sami klienci. „Idea Bank podwójnie księguje przelewy. Wczoraj wyzerowano mi konto” - napisała do serwisu TVN jedna z poszkodowanych kobiet. To bardzo poważny problem, zwłaszcza dla kont firmowych – 20 listopada upływa termin płatności VAT i PIT. 

  Zobacz także  


Pozbawieni swoich środków klienci nie mogą uregulować opłat i korzystać ze swoich środków. W wielu przypadkach mają oni do czynienia z wyzerowaniem konta i przekroczeniem limitu (otrzymują oni wówczas wezwanie do uregulowania zaległości). 

Bank opanował sytuację?

Bank nie poinformował wcześniej o problemach technicznych – niektórzy z internautów piszą wprost, że „mleko się rozlało”. Kilka godzin temu za pośrednictwem Facebooka bank wydał oświadczenie:

19 listopada 2019 r. w wyniku błędu zostały podwójnie zaksięgowane na rachunkach klientów rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. W pliku rozliczeniowym mogą się również pojawić nieliczne transakcje z 15 listopada 2019 r.

Internauci nie pozostawiają na banku suchej nitki – niektórzy informują też, że problem dotyczy nie tylko weekendowych transakcji. Bank poinformował, że przyczyna błędu została zdiagnozowana i trwają pracę nad jego rozwiązaniem. Jednocześnie zapewnił, że klienci mogą spodziewać się korekt transakcji w najbliższych dniach. W oświadczeniu możemy też znaleźć przeprosiny – nie ukoją one jednak z pewnością wszystkich nerwów poszkodowanych klientów Idea Banku.

Wszystko na temat:

Wiadomości Finanse Awaria Bank Wszystkie tagiDodaj komentarz