× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Nowe zarządzenie

Piątek 27 grudnia dniem wolnym od pracy – niektórzy będą świętować dłużej

Redakcja Pinbook | 27-11-2019 | skomentuj

Piątek 27 grudnia dniem wolnym od pracy – niektórzy będą świętować dłużej

Fotografia poglądowa

Oceń


Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – wraz z nimi na wielu czeka zasłużony odpoczynek od zawodowych i szkolnych obowiązków. Okazuje się, że niektórzy mogą liczyć na nieco więcej dni wolnych od pracy. Przypomnijmy, że ustawowo wolne są środa (25 grudnia) i czwartek (26 grudnia). Duża część firm pozwala także na dzień wolny w Wigilię (24 grudnia). Właśnie światło dzienne ujrzało nowe zarządzenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które do puli dni wolnych dodaje 27 grudnia. Jest jednak jedno ale.

  Zobacz także  


27 grudnia 2019 będzie dniem wolnym dla pracowników administracji. Dodatkowy dzień wolny będą oni musieli jednak odpracować w sobotę (14 grudnia). Zarządzenie zostało już podpisane przez szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

Kto będzie miał wolne?

Na dodatkowy dzień leniuchowania mogą liczyć pracownicy administracji rządowej. Zarządzenie obejmuje:

centralną administrację rządową (czyli ministerstwa i urzędy centralne)
terenową administrację rządową  (w jej skład wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy, które należą do Krajowej Administracji Skarbowej, inspekcje i urzędy statystyczne)

Warto pamiętać, że powyższe zarządzenie nie obejmuje samorządów terytorialnych – zasady ich pracy regulują odrębne przepisy.

Wszystko na temat:

Wiadomości Boże Narodzenie Praca