× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Dlaczego emeryci muszą czekać?

Kiedy wypłata 13. emerytury – oczekiwanie się wydłuży

Redakcja Pinbook | 26-11-2019 | skomentuj

Kiedy wypłata 13. emerytury – oczekiwanie się wydłuży

Fotografia poglądowa

Oceń


Jednym ze sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości stały się tak zwane „trzynaste emerytury”. Dodatkowe świadczenie może zostać wypłacone w przyszłym roku nieco później – pisze o tym „Gazeta Wyborcza”. Według dziennika opóźnienie spowodowane może być nadwyrężonym nieco budżetem i zbliżają się kampanią prezydencką. Gazeta informuje również, że przewidywany termin wypłaty świadczeń może przypaść na kwiecień lub nawet maj.

  Zobacz także  


Informator „Gazety Wyborczej” twierdzi, że to właśnie od daty wyborów prezydenckich będzie uzależniona wypłata popularnych „trzynastek”. Według niego będzie to jeden z ruchów, który nakłoni wyborców do oddania głosu na obecnego prezydenta – Andrzeja Dudę.

Trzynastki z kampanią w tle

„Gazeta Wyborcza” dodaje, że podobny manewr został już wykorzystany w tym roku. 13. emerytury zostały wypłacone w maju, a więc chwilę przed wyborami do europarlamentu. W podobnym tonie wypowiada się też informator dziennika:

Po co ten manewr? Kalkulacja PiS jest prosta. Gdyby seniorzy dostali dodatkowe pieniądze w marcu, mogliby szybko zapomnieć przy urnach, kto je przyznał, ale gdy przelewy będą tuż przed wyborami prezydenckimi, jest większa szansa, na to, że zagłosują na Andrzeja Dudęv
Wszystko na temat:

Wiadomości Emerytura PiS Wszystkie tagiDodaj komentarz