×

Wyszukaj artykuł


Jak stworzyć chillout room w firmie

Redakcja Pinbook | 11-09-2019 | skomentuj

Jak stworzyć chillout room w firmie

Oceń


Coraz więcej pracodawców ma świadomość, że wypoczęty pracownik to produktywny pracownik. Dlatego coraz częściej w firmach możemy spotkać się z pomieszczeniami przeznaczonymi do odpoczynku w czasie pracy. Pierwsze pokoje relaksu pojawiły się oczywiście na zachodzie, a teraz wkraczają do Polski. Czego nie powinno zabraknąć w chillout roomie?

  Zobacz także  


Kwiaty

Kwiaty to postawa w pokoju relaksu w firmie. Niwelują szkodliwy wpływ środowiska na nasz organizm, wprowadzają w dobre samopoczucie i zwiększają wilgotność i jakość powietrza. Według badań podnoszą także efektywność pracy o 62%! Kwiaty doniczkowe zwalczają także bakterie, grzyby oraz wirusy. Mają mnóstwo właściwości prozdrowotnych, do tego upiększają pomieszczenie. Najlepiej w burze sprawdzą się: palma chamedora, paproć, dracena, juka, szaflera, difenbachia oraz fikus. Te kwiaty nie wymagają dużo pielęgnacji, można je podlewać raz w tygodniu. Dodatkowo są odpowiednie dla alergików.

Światło

Naturalne światło dzienne ma bardzo duże znaczenie w pomieszczeniu do relaksu. Pozwala odpocząć zmęczonym oczom pracowników oraz korzystnie wpływana na ich zdolności umysłowe. Dlatego wybierając pomieszczenie, które będzie służyło do odpoczynku najlepiej wybrać takie, które ma duże okna i wpada przez nie dużo światła. Warto przygotować takie pomieszczenie na krótkie zimowe dni i zabrać o prawidłowe oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się tutaj lampy o ciepłej barwie.

Sprawdź również: Zmiany w przepisach dotyczących wystawiania faktur 

  Zobacz także  


Wyposażenie wypoczynkowe

Najważniejszym punktem, podczas tworzenia chillout roomu powinno być wybieranie wyposażenia. Strefa relaksu może zawierać huśtawki, hamaki, a nawet łóżka przeznaczone do drzemki. Dodatkowo niektóre biura się wyposażone w fotele z masażem. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tak ekstremalnych rozwiązań wystarczą kanapy i fotele, najlepiej rozkładane. Pamiętaj, aby ustawić je w taki sposób, aby każda osoba korzystająca nich mogła poczuć trochę prywatności. W chillout roomie można także ustawić wyposażenie związane z rozrywką, na przykład telewizor z PlayStation, czy stół do gry w piłkarzyki. Wszystko zależy od tego, jak chcesz, aby Twoi pracownicy spędzali czas wolny.

Sprawdź również: Dobre wychowanie w biznesie 
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz