× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Jak efektywnie pracować? Krótki poradnik.

Redakcja Pinbook | 10-05-2019 | skomentuj

Jak efektywnie pracować? Krótki poradnik.

Oceń


Praca jest tym, co wykonuje każdy z nas. Różni się tylko rodzaj wykonywanej pracy. Niezależnie od stanowiska – trzeba robić wszystko, aby przynosiła ona efekty. Jak więc pracować tak, aby osiągać jak najlepsze wyniki? Oto krótki poradnik, który każdemu pozwoli na efektywną pracę, do której żaden szef nie będzie miał zastrzeżeń.

  Zobacz także  


1. Rano nie skupiaj się na mniej ważnych rzeczach

Rano jesteśmy w miarę nastawieni na konkretne działania. Warto więc swoją poranną energię poświęcić na najważniejsze zadania, które wymagają jej od nas najwięcej. Niezależnie od tego, gdzie pracujemy – skupmy się na tym, aby nasz poranek był najbardziej efektywny. Jeśli mamy trudną rozmowę z szefem, do zrobienia ważny raport albo analizę lub musimy porządnie skupić się nad czymkolwiek innym – zróbmy to rano. Odpuśćmy sobie sprawdzenie skrzynki mailowej na popołudnie. Spożytkujmy swoją energię!

2. Połknij żabę!

Wiemy jak to brzmi. Ale jest to jedna z najskuteczniejszych metod, które pozwalają na to, żeby nasza praca szła sprawnie, lepiej niż zazwyczaj, a dodatkowo była efektywna. Wystarczy, że rozpoczniemy swoją pracę od wykonania najtrudniejszych dla nas zadań (to silnie łączy się z punktem 1 – mamy wtedy więcej energii na skuteczne działanie). Kiedy już im podołamy i to się uda – możemy przejść do mniej trudnych rzeczy, podbudowani naszym własnym zwycięstwem z tym, co najtrudniejsze.

zdj1

3. Odpuść sobie przesadną decyzyjność

Jeśli masz możliwość odrzucić od siebie kilka spraw – zrób to. Nasza decyzyjność jest nieco ograniczona, więc nie możemy skupiać się jednocześnie na milionie spraw. Przede wszystkim zawsze poświęcaj się temu, co jest najważniejsze. Mniej priorytetowe zadania zostaw sobie na sam koniec, bo wymagają najmniej twojego skupienia. W innym przypadku możesz podjąć o kilka decyzji za dużo.

  Zobacz także  


4. Plan pracy

Codziennie pozwól sobie na kilka minut na pomyślenie i planowanie. Stwórz plan pracy na dany dzień, lub jeśli jesteś w fazie zaawansowanej – na najbliższy tydzień. Dzięki temu doskonale będzie widać ile jest do zrobienia i jest wtedy możliwe lepsze zaplanowanie swojej pracy krok po kroku tak, żeby praca szła sprawniej niż do tej pory. Bez dobrego planu nawet nie mamy co zaczynać pracy!

5. Plan działania przed każdym spotkaniem

Żeby wszystko szło sprawnie i szybko – musisz być do każdego spotkania odpowiednio przygotowany. Pozwól sobie więc na każdą możliwą analizę, rozważ wiele ewentualności, a wtedy będziesz miał sukces jak na tacy!

zdj2

6. Nigdy nie rób wielu rzeczy naraz

Skup się na jednej czynności i dopiero jak ostatecznie ją skończysz – zabierz się za kolejne zadanie. Jeśli zaczniesz wszystko rozgrzebywać naraz, niczego nie zrobisz na należytym, wysokim poziomie, jaki jest zapewne od ciebie wymagany.

Dzięki zastosowaniu tych wszystkich elementów – twoja praca będzie szła sprawniej i będzie bardzo efektywna. Szef będzie zadowolony, gwarantujemy!
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz