× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Będzie długi weekend?

Czy 12 listopada jest wolny? Odpowiadamy

Redakcja Pinbook | 07-11-2019 | skomentuj

Czy 12 listopada jest wolny? Odpowiadamy

Fotografia poglądowa

Oceń


Zbliżają się coroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomnijmy, że za oficjalną datę jej odzyskania uznaje się 11 listopada 1918 roku. W związku z tym dzień ten jest wolny od pracy. Wiele osób zastanawia się, czy także 12 listopada pozostaje dniem wolnym – takie rozwiązanie zagwarantowałoby pracującym aż czterodniowy długi weekend. Dla wszystkich miłośników odpoczynku nie mamy jednak dobrych wiadomości.

  Zobacz także  


W tym roku dzień 12 listopada jest zwykłym dniem roboczym – oznacza to, że pracownicy powinni pojawić się na swoich miejscach pracy. Uczniowie i studenci także wybiorą się tego dnia na lekcje i zajęcia. Nieco inaczej było rok temu – stąd zamieszanie i niepewność.

101 lat niepodległości

W zeszłym roku świętowaliśmy okrągłą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto 11 listopada wypadało wówczas w niedzielę – ustawodawca zdecydował więc przedłużyć świętowanie o jeden dzień – zdecydowano się na poniedziałek 12 listopada. Długi weekend trwał więc trzy dni – dokładnie tyle będzie trwał także tegoroczny niepodległościowy odpoczynek od pracy i obowiązków. Nic nie wskazuje na to, że cokolwiek w tej kwestii ulegnie zmianie.

Wszystko na temat:

Wiadomości Święto Niepodległości Biznes i praca Wszystkie tagiDodaj komentarz