Dlaczego kobiety częściej chcą rozwodu?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Liczba rozwodów z roku na rok rośnie. W 2017 roku 193 000 par wzięło ślub, a 65 tysięcy małżeństw zakończyło się rozwodem. Naukowcy zauważyli, że to kobiety częściej chcą rozstać się ze swoim mężem. Jaka jest tego przyczyna?


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Kobiety są rozczarowane instytucją małżeństwa

Amerykańscy naukowcy odkryli, że 69% rozwodów jest inicjatywą kobiet. Co ciekawe, działo się tak jedynie w związkach formalnych. Zakończenie relacji partnerskiej jest najczęściej wynikiem wspólnej decyzji. Naukowcy uważają, że kobiety chcą rozwodu, nie dlatego, że nie są zadowolone ze swoich partnerów, ale dlatego, że nie podoba im się sama instytucja małżeństwa. Z czego wynika to niezadowolenie? Kobiety w sformalizowanych związkach często czują się ograniczone, zmęczone i kontrolowane. To są najczęstsze powody ich decyzji o rozwodzie.

Winny jest model małżeństwa?

Stary model małżeństwa, w którym kobieta ma rodzić dzieci i zajmować się domem, okazuje się już nieaktualny. Coraz więcej kobiet buntuje się i nie chce żyć w ten sposób. Na przestrzeni lat zmieniła się ich hierarchia wartości. Coraz ważniejsza staje się równość partnerów w związku. Z badań wynika, że mimo, że ojcowie częściej niż w przeszłości zajmują się dziećmi, to i tak jest to za mało. Mama spędza średnio około 41 godzin tygodniowo, za to tata o połowę mniej, czyli 22 godziny. Już na pierwszy rzut oka widzimy, jak wielka jest dysproporcja. Tak samo wygląda podział obowiązków domowych. Żona poświęca o 10 godzin więcej czasu na gotowanie i sprzątanie, niż jej mąż.

Jak wykazują badania związki partnerskie są bardziej elastyczne i nastawione na kompromisty oraz wspólny podział zadań.

Sprawdź również: Czym jest "pillow talk" w związku? 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0