Zatrważające statystyki pożarów lasów w kwietniu

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 09-04-2019

ocena: 0     skomentuj

Od początku kwietnia w polskich lasach wybuchło ponad 800 pożarów

Jak informują Lasy Państwowe, już w ciągu pierwszego tygodnia kwietnia padł niechlubny rekord ilości pożarów w miesiącu. Liczba ta jest 4 -krotnie większa niż ubiegłoroczne statystyki z tego samego okresu.

Główne powody to brak opadów deszczu i ludzka nierozważność. Pierwszy tydzień kwietnia obfitował w słoneczne dni, więc wielu z nas wolny czas spędzało na łonie natury, ciesząc się pięknem przyrody. Niestety część z nas pozostawiła po sobie ślady obecności, tj. szklane butelki, niedopałki papierosów. Z pewnością znaleźli się również amatorzy ognisk, którzy nie przykładali większej uwagi do zagrożenia jakie może przynieść otoczeniu niedogaszone palenisko lub zbyt wysoki snop ognia. Jednym z powodów pożarów są również podpalenia. Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzcianka wyznacza 10 000 zł (dziesięć tysięcy złotych) nagrody za przekazanie informacji, która doprowadzi do schwytania i skazania podpalacza lasu w Leśnictwie Rychlik.

lasy.gov.pl


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Pożar to ogromne zagrożenie dla leśnej fauny i flory, ale i również dla człowieka. Od poczatku tego roku spłonęło ponad 104ha lasów, którym odnowienie się zajmie kilkadziesiąt lat. Niszczone są również naturalne siedliska zwierząt, które nierzadko giną w pożarze, odcięte od drogi ucieczki.

Lasy Państwowe apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie odpoczynku. Proszą również o informacje w razie zauważenia jakichkolwiek oznak pojawienia się ognia w lesie. Szybka reakcja pozwala na zmniejszenie ewentualnych strat, a prędko ich nie odrobimy.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0