Wielkanocne podsumowanie wypadków drogowych

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 25-04-2019

ocena: 0     skomentuj

NaszeMiasto.pl

Komenda Główna Policji: 38 ofiar, 308 rannych, 281 wypadków i 1450 kierowców pod wpływem alkoholu


To bilans sytuacji na drogach w święta wielkanocne, od piątku do poniedziałku. W wielkanocny poniedziałek doszło do 56 wypadków, 12 osób zginęło, a 57 zostało rannych. Tego dnia policjanci zatrzymali 283 nietrzeźwych kierowców. Jak mówi podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego, sytuacja na drogach była bardzo trudna. Bardzo duże natężenie ruchu dawało się we znaki kierowcom. Wielogodzinne korki i utrudnienia w ruchu to nie jedyne efekty wielkanocnych podróży.

Zmęczenie wielogodzinnym staniem w sznurze samochodów przyczyniło się do incydentu w Rzeszowie, gdzie 61-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło w wielkanocną niedzielę (21 kwietnia) na ulicy Budziwojskiej. Wypadek wydarzył się ok. godz. 9:00 w okolicy kościoła. – Kierująca fordem focusem 65-letnia kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała na chodnik i potrąciła 61-letnią pieszą. Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala – poinformowała nas nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.
Na szczęście tegoroczne święta obeszły się bez bicia rekordu ilości zdarzeń drogowych. Niemniej, każdy taki przypadek jest bardzo niebezpieczny, a wiele z nich zakończyło się tragedią ludzką. Miejmy na uwadzę, żeby zachować ostrożnośc na drogach i to nie tylko w święta.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage