Strzeżcie się użytkownicy WhatsAppa!

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 14-05-2019

ocena: 0     skomentuj

time.com

Obiegła wszystkich informacja o błędach, które dotyczą komunikatora WhatsApp, przez co wszyscy użytkownicy mogą poczuć się zagrożeni. Okazało się bowiem, że jest tam pewna luka, która umożliwia atakującym zainstalowanie na naszym telefonie aplikacji szpiegowskiej. Oprogramowanie szpiegowskie nazywa się Pegasus i stworzyła je izraelska grupa NSO. Narażony jest każdy, kto korzysta ze starej wersji WhatsAppa - niezależnie od tego, czy robi to na telefonie z Androidem czy iOS-em.

Okazuje się, że otrzymujemy połączenie, którego wcale nie musimy odbierać, żeby zainstalowano na naszym telefonie oprogramowanie do szpiegowania. Wkrada się niepostrzeżenie do naszego telefonu, a potem robi swoją robotę.

Zaleca się więc jak najszybszą aktualizację oprogramowania, w których ta luka została naprawiona. Skala problemu jest jednak ogromna, ponieważ z aplikacji korzysta ponad miliard osób na całym świecie. Jest to o tyle niebezpieczne, że szpiegowanie nie pozostawia po sobie żadnych śladów - wiele ludzi nie jest więc świadomych, że posiada takie oprogramowanie na swoim telefonie.

Nie pozostaje więc nic innego jak chwycić za telefon i aktualizować swoją aplikację. Pracownicy WhatsApp poinformowali nas, że będą próbowali uruchomić wideorozmowy oraz tryb nocny, idąc za ciosem Messengera. Jest więc ogromny potencjał. Kwestia tego, aby obronić jak najwięcej telefonów. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage