Skandal wokół kolejnego księdza. Stawiał oceny celujące w zamian za pełne skarbonki.

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 10-04-2019

ocena: 0     skomentuj

gazeta.wyborcza.pl

Zachowanie kolejnego już duchownego na granicy dobrego smaku.


W ostatnich tygodniach do opinii publicznej docierają informacje o działaniach podejmowanych przez duchownych w celach szczytnych, w ich założeniu, jednak balansującymi na granicy dopuszczalności.
Mieliśmy już księdza palącego książki, by pozbyć się symboli szatana, a teraz dotarła do nas informacja o nietypowej kampanii motywacyjnej księdza z Przemyśla – nauczyciela religii w szkole podstawowej, w której obiecywał uczniom oceny celujące w zamian za dostarczenie dwóch skarbonek wypełnionych pieniędzmi.
Zebrane środki miały być przeznaczane fundacji Caritas w ramach akcji „Dar Juniora Dla Seniora”. Zamieszanie wokół sprawy rozpoczęli rodzice, którzy dowiedzieli się w jaki sposób ich pociechy miały wypracowywać sobie oceny.

Pojawiły się opinie, że w taki sposób ksiądz uczy wychowanków, że pieniędzmi mogą zapewnić sobie korzyści, na które w innym przypadku musiałby zapracować nauką. Padają też pytania, czy dzieci pochodzące z biednych rodzin, nie mogących sobie pozwolić na takie datki, mają mniejsze szanse na dobre stopnie niż te pochodzące z rodzin zamożniejszych.
Przemyska kuria, w odpowiedzi na oburzenie rodziców, skierowała sprawę do Wydziału Nauki Katolickiej, by wyjaśniono cały proceder. Sprawa pozostaje rozwojowa, a my czekamy na oficjalne stanowiska zarówno i odpowiedzialnego za proceder księdza, jak i jego przełożonych.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage