Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Ardanowskiego

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 05-04-2019

ocena: 0     skomentuj

www.tvp.info

Sejm odrzucił dzisiaj wniosek PO-KO o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Zarzucono mu niekompetencję oraz nieudolność w rozwiązywaniu problemów wsi. Zarzucono mu spowodowanie kryzysu na rynku wołowiny, obarczono go winą za rozwój choroby afrykańskiego pomoru świń oraz za upadek hodowli koni arabskich w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie. Kolejnym zarzutem jest także brak odpowiedniej pomocy w związku z ubiegłoroczną suszą.

W głosowaniu brało udział 423 posłów. 170 głosowało za udzieleniem wotum nieufności, ale różnica była spora - 233 posłów głosowało przeciw. 20 wstrzymało się od głosu.

"Krowa, która ryczy, mało mleka daje"

To słowa premiera Morawieckiego, który skierował je do opozycji, proponując, że czas wziąć się do realnej pracy. Podkreślał również, że dzięki Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi polskie rolnictwo jest coraz bardziej nowoczesne i staje się coraz mocniej "fundamentem zdrowej polskiej gospodarki". Sam Ardanowski zarzekał się, że jest to wierutna bzdura i kłamstwo, które "szkodliwe jest dla polskiego rolnictwa".

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage