Portugalia: Tragiczny wypadek niemieckich turystów. 29 osób nie żyje.

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 18-04-2019

ocena: 0     skomentuj

rp.pl

W środę wieczorem, około godziny 18.30 czasu lokalnego,na Maderze, miał miejsce wypadek autokaru wycieczkowego, którym podróżowała grupa niemieckich turystów.

53-osobowy autokar, wynikiem awarii układu hamulcowego, uderzył w barierkę i wypadł z trasy. Pojazd zleciał w dół zbocza góry, po której się poruszał i przekoziołkował kilkukrotnie. Wynikiem obrażeń odniesionych w wypadku śmierć poniosło 29 osób, wszystkie niemieckiej narodowości. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na Maderze, znalazło się wśród nich dwóch Portugalczyków – kierowca i przewodnik grupy. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca był trzeźwy, a autokar był praktycznie nowym egzemplarzem więc wykluczono zaniedbanie o jego stan techniczny.

W dalszym ciągu jednak, przyczyny są badane przez ekspertów, oraz wkrótce przy pomocy naocznego świadka wypadku, który póki co sam potrzebuje pomocy psychologicznej ze względu na szok jakiego doznał widząc zdarzenie. W sprawie wypadku wypowiedział się Prezydent Portugalii – Marcelo Rebelo de Sousa, obiecując pomoc i wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage