Asteroida uderzy w Ziemię? Naukowcy odpowiadają

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 09-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Coraz częściej ludzie zastanawiają się czy czeka nas koniec świata. Uspokajamy – jeszcze nie teraz, choć naukowcy z NASA twierdzą, że prędzej czy później zderzenie z asteroidą jest nieuniknione. Nie są w stanie powiedzieć kiedy dokładnie się to wydarzy i to tworzy dla nich pewnego rodzaju wyzwanie. Jakiś czas temu Elon Musk stwierdził, że póki co nie ma żadnych narzędzi do tego, aby ewentualnie zniszczyć asteroidę lub powstrzymać ją przed uderzeniem w Ziemię, ale liczymy, że wraz z rozwojem technologicznym się to zmieni.

Póki co czeka nas ominięcie naszej planety przez asteroidę, która swoją średnicę – 500 m - podobną ma do największych budynków na świecie. Asteroida 2000 QW7 minie nas 15 września, koło godziny 2 w nocy, jeśli mówimy o czasie polskim. NASA twierdzi, że nie ma bezpośredniego zagrożenia, ale mimo wszystko zdecydowało się ją obserwować. Minie naszą planetę w odległości około 5,3 mln kilometrów – to dużo, więc nie mamy powodów do obaw.

Sprawdź także: czy zbliża się koniec świata?


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Jesteśmy również świeżo po podobnym wydarzeniu, chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę – asteroida GT3 2019 dopiero co ominęła Ziemię. Poruszała się z prędkością ok. 50 tys. km na godzinę i wielkością dorównywała jednemu z najpopularniejszych budynków w USA – Empire State Building.
Specjaliści twierdzą, że jeśli kiedykolwiek dojdzie do uderzenia w Ziemię i zrobi to asteroida podobna wielkością do GT3 2019 to mogłaby stworzyć krater o średnicy 5 kilometrów, co wydaje się niewielkim rozmiarem, ale spokojnie zniszczyłaby całe miasto. I chociaż miałoby to skutki raczej lokalne, odczuliby to ludzie na całym świecie.

Sprawdź także: III wojna światowa - globalny konflikt już trwa?

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0