Najlepsze pomysły na to, jak spędzić majówkę

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 23-04-2019

ocena: 0     skomentuj

Już niebawem weekend majowy – w tym roku nawet dość długa, ponieważ ci, którzy zadbali, aby 2 maja był wolny, mają aż 5 dni błogiego lenistwa. Można więc planować już jakieś konkretne wycieczki i aktywności. Nie trzeba nawet wyjeżdżać daleko, ponieważ wspaniałe miejsca można znaleźć w całej Polsce. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na to, gdzie się wybrać na majówkę albo co zrobić, aby była niezapomniana!

1. Parki Narodowe i krajobrazowe

W całej Polsce znajduje się ich bardzo dużo. Zachwycają swoim pięknem, bogatą roślinnością i zwierzyną. To jedna z najlepszych decyzji – zapakować się i na cały dzień wybrać się, aby kontemplować przyrodę. Na co dzień żyjemy w stresie, biegamy z miejsca na miejsce, załatwiamy wiele spraw jednocześnie i pracujemy w pocie czoła. Dlatego wybranie się, by obcować z naturą, to najlepszy pomysł na majówkę. Można poprzytulać się do drzew, zrobić zdjęcia czy pooddychać świeżym powietrzem, którego raczej próżno szukać w centrum wielkich miast.

2. Spływ kajakowy

Można wybrać się na niesamowity spływ kajakowy! Jeśli tylko pogoda dopisze, miejsc, które będą oferowały takiego rodzaju aktywność będzie coraz więcej. Nie ma nic lepszego, bardziej ekscytującego, niż wybrać się na popływanie kajakiem. Można się zmęczyć, ale również pooglądać piękno, jakie będzie nas otaczało. To jednocześnie relaksujące, a także wyciskające siódme poty. Może się przydać po wielkanocnym obżarstwie, prawda? Zabierzcie więc paczkę przyjaciół, a następnie jedźcie na kajaki. Jeśli macie możliwość – może jakieś namioty? Ognisko, śpiew, kiełbaski i relaks.

zdj1

3. Rowery

Czas napompować koła, podkręcić śrubki i jazda na rower! Można znaleźć piękne ścieżki w swojej okolicy i wybrać się na przyjemny relaks, który połączony zostanie z niesamowitym wysiłkiem. To niezapomniana przygoda, która z pewnością nada się dla całej rodziny. Świetny sposób również na zacieśnianie więzów z przyjaciółmi. Można pojechać nad wodę, pojeździć po lesie albo odkryć zupełnie nowe zakątki w swojej okolicy.

4. Górskie wycieczki...

A może by się tak spakować i pojechać w góry? Można po nich pochodzić, odkrywając zupełnie nowe szlaki. To mogą być zarówno niskie, jak i wysokie góry. Jedne i drugie dostarczą nieziemskich wrażeń.

zdj2

5. … Albo mazurskie pływanie

A dla tych, którzy nie przepadają za górami – polecamy mazurskie pływanie jachtami po jeziorach. Możecie zabrać paczkę przyjaciół, wynająć jacht i wypłynąć na jezioro. To jest dopiero relaks! Puśćcie muzykę, naróbcie dobrego jedzenia i oddajcie się odpoczywaniu. Możecie spędzić tak jeden, albo nawet pięć dni! W każdym razie – wrażenia niezapomniane!

Jak widać – opcji na majówkę jest wiele. Oczywiście nie trzeba lubić aktywnego wypoczynku. Można również kompletnie poddać się relaksowi w domu, w łóżku czy w ogrodzie. Siedzieć, czytać książki i oglądać filmy, albo zdecydować się na grilla koło domu. Dla każdego coś fajnego.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage