Jak tanio podróżować? Praktyczne porady na podróżowanie więcej za mniej.

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 26-03-2019

ocena: 0     skomentuj

Często wydaje nam się, że podróżowanie musi być bardzo drogie – te wszystkie bilety, jedzenie, noclegi, przejazdy, przeloty i wiele więcej. Wychodzi na to, że trzeba zarabiać niesamowicie dużo, ażeby stać nas było na zobaczenie chociaż kawałka świata. To nieprawda – trzeba po prostu trochę pokombinować, pogłówkować i z pewnością znajdzie się mnóstwo sposobów na tanie podróżowanie. Nie wierzycie? To sprawdźcie dalej. 

1. Korzystaj z wyszukiwarek tanich lotów

Znasz tylko LOT i widzisz, że bilety u nich są drogie, prawda? A tak naprawdę jest mnóstwo innych firm, które zajmują się przelotami. Wystarczy, że ustawisz swoją wymarzoną destynację w wyszukiwarce tanich lotów, a znaleźć możesz bilety nawet do 50% tańsze. Fajnie, prawda? To już spora oszczędność, a może być ich znacznie więcej.

2. Nie lataj w sezonie

Nie warto jeździć w popularne miejsca kiedy jest sezon. Wiadomo, że hiszpańskie plaże będą bardziej okupowane w lipcu czy sierpniu, aniżeli na przykład we wrześniu czy w maju. Wtedy też jest ciepło, więc możesz trochę pogrzać się na Słońcu, a ceny nie skaczą jeszcze aż tak w górę. Miejsca, które chcesz po prostu zwiedzić – możesz zwiedzić nawet, kiedy nie świeci niesamowite słońce, a na przykład leży śnieg. Nie wszystko traci na swoim uroku wraz ze zmianą pory roku.

3. Bagaż podręczny

Spróbuj wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy i spakuj je do podręcznego bagażu. Wtedy unikniesz dodatkowych kosztów za swój duży bagaż. Będzie ci także wygodniej! Same plusy.

4. Wymieniaj swoją pracę za miejsce do spania

W wielu miejscach możesz umówić się z miejscowymi, że pomożesz im w pracy, w zamian za to, że będziesz mógł u nich zamieszkać. W ogóle możesz dorabiać sobie na wakacjach. Wtedy koszta znacznie się zmniejszą, ponieważ nie będziesz płacił za nocleg albo wyżywienie. A jeśli zdecydujesz się na jakąś pracę podczas swojego wyjazdu – możesz nawet wrócić z dodatkowymi pieniędzmi.

5. Małe oszczędności mają znaczenie

Pomyśl sobie ile wydajesz na każdym wyjeździe np. na kupowanie wody. A wystarczy dobra butelka z filtrem, która nawet z wody z kałuży zrobi coś, co będzie zdatne do picia.

6. Korzystaj z Airbnb

Wiele właścicieli mieszkań czy domów decyduje się wypożyczyć swoje miejsce zamieszkania komuś, kto decyduje się w określonym terminie przyjechać w ich okolice. Często jest nawet do 70% taniej niż gdybyśmy zdecydowali się na zamieszkanie na czas pobytu w hotelu.

7. Propozycje zamieszkania od portali z tanimi wycieczkami

Często na różnych stronach można znaleźć ogłoszenia, że za pobyt w określonym terminie w jakimś miejscu, zapoznanie się z kulturą, popracowanie z miejscowymi, możemy zgarnąć trochę pieniędzy w zamian za to, że potem zgrabnie to opiszemy. Fajna opcja, prawda?

Jak widać sposobów na tanie podróżowanie jest bardzo dużo i na pewno ktoś, kto jest trochę bardziej odważny, znajdzie tutaj coś dla siebie. Nam szczególnie podoba się punkt 4 – możemy poznać lepiej ludzi i kulturę danego miejsca pracując z nimi, a w zamian za to dostać dach nad głową lub nawet wynagrodzenie. Niesamowita wakacyjna przygoda. A wy jakie macie sposoby na to, żeby jeździć po świecie taniej?

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage