Kto dzwonił? Sprawdź numer, który do Ciebie dzwonił.

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 19-03-2019

ocena: 5     skomentuj

„Kto dzwonił” to temat, którego szukamy na potęgę. W ciągu ostatnich 12 miesięcy w wyszukiwarce Google to hasło padało tysiące razy, a oprócz niego – wszystkie pokrewne, dzięki którym dotrzeć mogliśmy do informacji, czy mamy możliwość sprawdzić numer telefonu, który uporczywie do nas wydzwania. I oczywiście możemy zobaczyć od kogo otrzymujemy połączenia, ponieważ Internet jest potęgą. Dzięki niezwykłemu rozwojowi niemalże nic nie jest już niemożliwe.

PO CO SPRAWDZAĆ KTO DO NAS DZWONIŁ?

Codziennie wykonujemy kilkanaście telefonów, niejednokrotnie zdarza się tak, że danego ciągu cyfr nie mamy zapisanego w pamięci swojego telefonu. Wtedy stajemy przed ważną decyzją – odebrać, czy nie? Wiemy już, że z nieznanych nam numerów przeważnie dzwonią do nas pracownicy firm, które chcą nam coś sprzedać – nowy Internet, telefon lub chcą zaprosić nas na pokaz garnków, na darmowy masaż czy badania. Konsekwentnie odmawiamy, ale to się nie kończy. Następnego dnia dzwoni ktoś inny. I tak w kółko. Jesteśmy zmęczeni, więc przestajemy odbierać telefony od nieznajomych. Nie mamy jednak 100% pewności, że to nie jest jakiś ważny telefon. W takich sytuacjach dobrze jest to sprawdzić.

JAK SPRAWDZIĆ KTO DO NAS DZWONIŁ?

Internet zasypany jest stronami, na których możemy zobaczyć od kogo wychodzi połączenie. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki Google i wpisać frazę „sprawdź kto dzwonił”, „kto dzwonił” itp. Jeśli jednak ktoś potrzebuje sprawdzonej, przejrzystej i dobrej strony – warto zajrzeć tutaj. W odpowiednim miejscu wystarczy podać numer, który jest nam nieznany i wyszukać do kogo należy. Pojawi nam się lista, a na niej szukany numer i informacje, które go dotyczą. Pod spodem zobaczyć można oceny innych użytkowników. Szybko jesteśmy więc w stanie stwierdzić, czy numer jest dla nas i innych pozytywny, czy negatywny. Wtedy mamy jasną sytuację i świadomie możemy podjąć decyzję, czy odbieramy połączenie, czy nie. Możemy również dzięki temu dodać numer do niepożądanych, innymi słowy – zablokować go. I będziemy mieli upragniony spokój.
Przydaje się to również w sytuacjach, gdy nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy oddzwonić na numer, który nam się wyświetla w sekcji „połączenia nieodebrane”.

DLACZEGO WARTO WIEDZIEĆ KTO DO NAS DZWONI?

Oprócz tego, że nie chcemy kolejny raz się denerwować i odmawiać zakupienia nowego telefonu, powodów jest znacznie więcej i są dużo poważniejsze. Bardzo często oszuści wykorzystują połączenia telefoniczne do wyłudzania informacji, danych, a także naszych pieniędzy. Co i rusz w sieci pojawia się nowa, zorganizowana grupa, która ucieka się do takich metod wyłudzania ważnych dla nas rzeczy. Kiedy odbieramy połączenie z takiego numeru – bardzo łatwo jest w ten sposób ograbić nas z naszych danych. Jeśli nie odbierzemy za pierwszym razem, a zdecydujemy się oddzwonić – może czekać na nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci bardzo wysokiego, horrendalnego wręcz, rachunku za telefon. Ciągle o tym słyszymy, ale nie przywiązujemy do tego zbyt dużej wagi – i na pewno zaczniemy, gdy przytrafi się to nam. A lepiej uczyć się na czyichś błędach i sprawdzić to dokładnie w bazie numerów. Bądźmy ostrożni, bo żyjemy w zwariowanym świecie, w którym obecnie wszystko jest możliwe i zło czyha na nas wszędzie.

Warto również wspomnieć o tym, że takie działanie jest jak najbardziej legalne – mamy prawo wstawić numer do bazy, jak i napisać na temat danego numeru komentarz. Możemy również legalnie korzystać z takich stron. Pod tym kątem nie mamy się o co martwić.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 5 (1 głosów)

5 (1 głosów)

Komentarze do artykułu: 0