Jak pobrać film z YouTube?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 01-07-2019

ocena: 5     skomentuj

youtube.com

YouTube to jeden z największych serwisów w całym internecie. Co sekundę na jego łamach pojawiają się nowe filmy, klipy wideo i muzyka. Nic więc dziwnego, że wielu korzystających z serwisu chce pobrać treści na dysk swojego komputera. Umożliwia to bezproblemowe odtwarzanie ulubionych materiałów – nawet kiedy jesteśmy offline. Okazuje się, że samo pobieranie jest banalnie proste – wykorzystać możemy do tego programy zewnętrzne i przeglądarkę.

Pobieranie filmów z YouTube przez przeglądarkę

Najpopularniejsze przeglądarki pozwalają na pobieranie materiałów z YouTube za pomocą prostych rozszerzeń. Dodatki takie zainstalować możemy na przykład w najpopularniejszych przeglądarkach takich jak: Mozilla Firefox (1-Click YouTube Video Download) i Opera (YouTube Downloader). Sytuacja ma się nieco inaczej w przypadku użytkowników Chrome. Google, które jest właścicielem przeglądarki i YouTube, zablokowało możliwość pobierania filmów z serwisu przez rozszerzenia do Chrome. Jeśli zależy nam na pobraniu samego dźwięku (np. piosenki, która udostępniona jest na YouTube wraz z teledyskiem), możemy skorzystać z konwertera mp3. Wówczas wklejamy link interesującego nas materiału i pobieramy dźwięk w wygodnym formacie, który wykorzystać możemy do stworzenia chociażby playlisty do auta. 

Programy do pobierania filmów z YouTube

Aby pobierać filmy z serwisu YouTube możemy też skorzystać z programów, które instalujemy na dysku naszego komputera. Ich schemat działania jest bardzo prosty, a większość z nich opiera się na darmowej licencji freeware. Wystarczy wybrać klip, który nas interesuje i wskazać go programowi. Wybrać możemy docelowe miejsce zapisu i jakość pobieranego materiału. Dzięki takim prostym programom w kilka chwil możemy stworzyć folder z naszymi ulubionymi filmami i klipami muzycznymi. 

Czy można legalnie pobierać z YouTube?

Wielu użytkowników zastanawia się nad problemem legalności pobierania materiałów z internetu. Klipy upublicznione na YouTube są w ogromnej większości objęte prawami autorskimi. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość wykorzystywania takich plików na własny użytek. Jeśli ich nie rozpowszechniamy i nie uzyskujemy za ich pomocą korzyści majątkowych, możemy zupełnie legalnie pobierać je na dysk naszego komputera. Pamiętajmy jednak, żeby korzystać z pobranych plików jedynie w myśl własnego użytku

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 5 (1 głosów)

5 (1 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage