TOP5 bezrobotnych trenerów piłkarskich bez klubu

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 02-04-2019

ocena: 0     skomentuj

Za sukcesem drużyny piłkarskiej stoją nie tylko utalentowani piłkarze. Równie ważne jest przygotowanie zespołu do każdego meczu – odpowiednie ułożenie taktyki, wybranie podstawowej jedenastki i reagowanie na wydarzenia boiskowe. Stąd zapotrzebowanie na najwyższej klasy szkoleniowców, którzy swoimi decyzjami i charyzmą nierzadko wprowadzają nową jakość do gry drużyny.

Działa to też w drugą stronę. Trener, który nie spełnia pokładanych w nim nadziei, prędzej czy później musi się pożegnać z piastowanym stanowiskiem. Zwolnienia  to nie tylko domena polskiej Ekstraklasy i często trenerzy ze znakomitym CV pozostają niezatrudnieni. Część świetnych szkoleniowców zawiesza swoją karierę lub przechodzi na emeryturę. W dzisiejszym zestawieniu przyjrzymy się 5 trenerom, którzy, choć obecnie bez kluby, mają na swoim koncie imponujące osiągnięcia.

5. Laurent Blanc

Francuski trener znany przede wszystkim z prowadzenia drużyny narodowej Francji i Paris Saint Germain. Z paryskim klubem wielokrotnie sięgał po trofea krajowe. Obecnie jest wolnym trenerem, który raczej nie narzeka na brak ofert pracy. Od 2016 roku pozostaje więc na trenerskim bezrobociu, jednak nie ulega wątpliwości, że, gdy pojawi się interesująca oferta, Francuz ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej.

4. Arsène Wenger

Kolejny Francuz w naszym zestawieniu. Po wieloletniej współpracy z Arsenalem Londyn pożegnał się z klubem w roku 2018. Choć zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu, kibice od długiego czasu naciskali na zwolnienie utytułowanego szkoleniowca. Na meczach Kanonierów i w mediach społecznościowych w najlepsze trwała akcja #wengerout. Wiele wskazuje na to, że sam trener nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i sam sugerował, że chętnie objąłby nowy zespół.

3. Antonio Conte

Kolejny trener, który pożegnał się z rolą szkoleniowca w roku 2018. Prowadzona wówczas przez niego Chelsea nie spełniała oczekiwań zarządu i kibiców. Charyzmatyczny Włoch pozostaje jednak łakomym kąskiem na rynku gotowych podjąć zatrudnienie trenerów. Na tą chwilę jednak brakuje konkretnych ofert, jednak wydają się one kwestią czasu.

2. Eusebio Di Francesco

W marcu 2019 AS Roma postanowiła zwolnić włoskiego szkoleniowca, który sensacyjnie odpadł z FC Porto w Lidze Mistrzów. Nie zmienia to jednak faktu, że pokazywał się on wielokrotnie z bardzo dobrej strony, szczególnie gdy był jeszcze trenerem innego włoskiego klubu – Sassuolo. Pojawienie się oferty dla Włocha wydaje się niemal pewnikiem, szczególnie po obecnym sezonie, po którym wiele europejskich klubów zapowiada rewolucje kadrowe.

1. José Mourinho

Portugalski trener znany z prowadzenia takich zespołów jak FC Porto, Chelsea, Real Madryt czy Manchester United. Z ostatnim z nich rozstał się po serii fatalnych w wykonaniu Czerwonych Diabłów meczów. The Special One ma jednak bogate CV, doświadczenie a przede wszystkim wiedzę, która zapewne nie pozwoli mu długo czekać na ponowne zatrudnienie.

Liczba szkoleniowców, którzy pozostają bezrobotni jest oczywiście dużo większa i nie brakuje na niej znanych i szanowanych nazwisk. Wiele odpowiedzi i potencjalnych ofert może przynieść koniec sezonu, który zbliża się wielkimi krokami. Być może w przyszłości doczekamy międzynarodowej gwiazdy trenerskiej na ławce któregoś z polskich zespołów.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage