Liga Mistrzów – pierwsze ćwierćfinały za nami | Czytaj więcej na Spokeo.pl

We wtorkowy wieczór odbyły się dwa pierwsze ćwierćfinałowe mecze w ramach obecnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jak zwykle decydująca faza niesie ze sobą ogromne emocje i starcia na najwyższym poziomie. Prestiżowe trofeum jest obiektem pożądania każdej drużyny w Europie, obecnie szczególne emocje budzi wśród kibiców i drużyn, które są w finałowej ósemce.

W pierwszym spotkaniu Liverpool podejmował u siebie świetnie spisujące się w tym sezonie FC Porto. Portugalczycy przyjeżdżali na wyspy z ogromnymi nadziejami, ambicją i pewnością siebie. The Reds ugodzili rywala już w 5 minucie. Po asyście Firmino piłkę do bramki skierował Keita. Druga i ostatnia bramka w tym spotkaniu padła jeszcze przed przerwą. W 26 minucie Firmino wykorzystał podanie Alexandra-Arnolda i ustalił wynik spotkania na 2-0. Stawia to drużynę z Anglii w świetnej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się 17 kwietnia w Portugalii.

gsmonline.pl

Drugi wtorkowy mecz przyniósł angielskie starcie pomiędzy Tottenhamem a Manchesterem City. Tego wieczoru Koguty miały dwóch bohaterów. W 13 minucie karnego dla The Citizens nie wykorzystał Aguero – strzał Argentyńczyka wybronił Lloris. W drugiej połowie wynik spotkania na ustalił Son, który strzelił jedyną bramkę tego wieczoru. Londyńczycy odnoszą więc niespodziewane zwycięstwo, jeśli uda im się wyeliminować City - będzie to z pewnością niespodzianka

Kolejne mecze Ligi Mistrzów już dziś. Rewelacja rozgrywek Ajax podejmie Juventus, a Barcelona postara się wywalczyć na wyjeździe korzystny wynik z Czerwonymi Diabłami z Manchesteru. Jest na co czekać!