Komplet półfinalistów w Lidze Mistrzów | Czytaj więcej na Spokeo.pl

Za sobą mamy już wszystkie mecze ćwierćfinałowe w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Środowe spotkania przyniosły emocje, których niewielu się spodziewało. Szczególnie intensywne widowisko stało się udziałem Manchesteru City i Tottenhamu.

W pierwszym z środowych meczów FC Porto podejmowało u siebie Liverpool. Gospodarze liczyli na odrobienie strat z pierwszego spotkania. The Reds szybko zweryfikowali plany Portugalczyków. Po bramkach Mane i Salaha było 0-2. Odpowiedzieć na to zdołał Militao, strzelając bramkę kontaktową. Liverpool dorzucił jednak jeszcze dwie bramki autorstwa Firmino i van Dijka, ustalając wynik rewanżu na 1-4 (dwumecz 1-6).

Sportowe widowisko z najwyższej półki oglądaliśmy na Etihad Stadium w Manchesterze. W 4 minucie wynik meczu otworzył Sterling, strzelając bramkę dla The Citizens. Błyskawicznie i to dwukrotnie odpowiedział na nie Son. Chwilę później City zdobyło kolejne dwie bramki dzięki Silvie i Sterlingowi – w 21 minucie był wynik 3-2. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Aguero i wydawało się, że losy spotkania są już znane. Niespodziewanie na 4-3 strzelił Llorente i znowu Tottenham był bliższy awansu. W doliczonym czasie gry Manchester City strzelił bramkę, która dawała awans. Trafienie zostało jednak anulowane po weryfikacji VARem. Po szalonym meczu i przegranej 4-3 Koguty cieszyły się z awansu, który zapewniło im arcyważne zwycięstwo u siebie sprzed tygodnia i 3 bramki strzelone na wyjeździe.

goal.com

Komplet wyników ćwierćfinałowych meczów prezentuje się następująco

Barcelona – Manchester United 3-0 (4-0)

Juventus – Ajax 1-2 (2-3)

FC Porto – Liverpool 1-4 (1-6)

Manchester City – Tottenham 4-3 (4-4)

Już 30 kwietnia pierwsze mecze półfinałowe Ligi Mistrzów. Zobaczymy w nich dwie ciekawe i teoretycznie wyrównane pary. Mecze zapowiadają się ekscytująco, zobaczymy starcia: