Jak wyposażyć domową siłownie?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Nie chcesz płacić za karnet na siłownie? Wolisz ćwiczyć w zaciszu domowym bez obcych osób dookoła? Urządzenie domowej siłowni jest bardzo dobrym pomysłem. Zanim przystąpisz do jej urządzania i zakupu sprzętu, zastanów się jednak czy pomieszczenie przeznaczone do tego celu jest odpowiednio przygotowane. Musi być przede wszystkim dobrze wentylowane i bezpieczne. Sprawdź czy podłoga nie jest śliska, a na ścianach znajduje się farba lateksowa lub płytki, które będzie się wygodnie czyścić.


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Atlas

To urządzenie oferuje wiele wariantów treningowych. Sprawdza się za równo w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Jego największą zaletą, jest fakt, że podczas wykonywania ćwiczeni nie potrzeba asekuracji innej osoby. Nadaje się tylko do dużych pomieszczeń, ponieważ zajmuje bardzo dużo miejsca. Koszt zakupu tego sprzętu jest duży, a samo urządzenie jest bardzo ciężkie i wysokie, nie nadaje się na poddasze.

Ławka do ćwiczeń

To idealny wybór na początek swojej sportowej przygody. Pozwala wykonywać wielu ćwiczeń, zajmuje mało miejsca i nie kosztuje fortuny. Podczas zakupów zwróć uwagę, czy ławka jest regulowana. Dzięki temu, będziesz mógł trenować wiele grup mięśniowych pod różnymi kątami. Droższe ławki ze stojakiem na hantle mogą posłużyć do treningu całego ciała.

Sprawdź również: Najzdrowsze śniadanie? Owsianka! 

Hantle

Są to jedne z najmniejszych akcesoriów treningowych. Ćwiczenia z hantlami są bezpieczne, nie wymagają obecności drugiej osoby, są tanie, a trening z nimi jest skuteczny. Podczas zakupu zwróć uwagę na jakość wykonania sprzętu, swoje możliwości i wymagania. Dobrym wyborem będą hantle regulowane, które w przyszłości można „rozbudować” o dodatkowe obciążenie.

Inne akcesoria do ćwiczeń

Nowością w świecie fitness są gumy. Idealnie sprawdzą się także w domowej siłowni. Można je nawet zabrać ze sobą na wakacje. Ćwiczenia z ich użyciem lepiej izolują konkretne mięśnie i pozwalają zredukować tkankę mięśniową i cellulit. Przy zakupie zwróć uwagę na sprężystość gumy, czyli jej opór. W domowej siłowni nie można zabraknąć także maty do ćwiczeń i rękawic, które przydadzą ci się podczas podnoszenia ciężarów.

Sprawdź również: Jak rozpocząć odchudzanie? 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0