Gimp – darmowa alternatywa Photoshopa

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 27-06-2019

ocena: 0     skomentuj

freelogovectors.net

Każdy z nas zna lub słyszał o Adobe Photoshop. To najpopularniejszy program do obróbki zdjęć i grafik wykorzystywany w wielu branżach. Od produkcji filmów przez reklamy, po zaawansowane grafiki – profesjonaliści korzystają właśnie z tego rozwiązania. Ma ono wiele zalet lecz też jedną wadę – wysoką cenę. O ile przedsiębiorstwu łatwiej jest wrzucić zakup PS w koszty i zamortyzować wysoką cenę, o tyle domorosłym grafikom ciężej znaleźć wolne środki na zakup tego programu. Co może być dla nich rozwiązaniem?

Darmowy program do obróbki zdjęć i grafik, również w formacie wektorowym – Gimp. Darmowa alternatywa Photoshopa z uśmiechniętym liskiem w logo to najpopularniejszy darmowy program tego typu. Mimo braku kosztów zakupu, nie odstaje on znacząco od swojego drogiego konkurenta. Oczywiście, funkcje w porównaniu do rozwiązania Adobe ma okrojone. Nie możemy oczekiwać przecież, że nie płacąc nic otrzymamy produkt z możliwościami wartej kilka tysięcy wersji PS. Niemniej, Ci których budżet jest mocno ograniczony, na pewno powinni zdecydować się właśnie na GIMPA. Przynajmniej, dopóki ich dopływ finansów nie wzrośnie do wystarczająco wysokiego poziomu. 

Gimp – edytor grafiki i zdjęć

Darmowy Gimp oferuje oczywiście podstawowe funkcje edytorów, z których korzysta największa ilość użytkowników, czyli kadrowanie, nakładanie filtrów, czy manualne ustawianie parametrów zdjęć takich jak kontrast, nasycenie, gamma. W palecie jego narzędzi natrafimy również na stempel, warstwy, oraz inne przekształcenia, znane z Adobe Photoshop. Osoba zaznajomiona z funkcjami Gimpa nie powinna mieć większych trudności z uzyskaniem efektów podobnych do PS, a to wszystko w ramach darmowej licencji

Program Gimp pobierzesz za darmo ze strony producenta bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie czekaj i już dziś zacznij rozwijać swoje graficzne umiejętności. Pobierz Gimp za darmo i korzystaj z zaawansowanych funkcji edycji zdjęć i grafik.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage