CCleaner - oczyść swój komputer

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 25-06-2019

ocena: 0     skomentuj

windowsreport.com

Komputer osobisty to sprzęt, który traktowany z odpowiednią troską, może służyć nam przez lata. Instalując CCleaner za darmo pomożemy naszemu pecetowi szybko i bezproblemowo pozbyć się niechcianych śmieci i pożeraczy pamięci.

Użytkownicy komputerów osobistych nie od dziś wiedzą jak ważna jest optymalizacja w działaniu ich sprzętu. Rzadko jednak decydują się na ręczne wyszukiwanie i usuwanie niechcianych plików i programów, które włączają się wraz ze startem systemu. Na szczęście z pomocą przychodzi internet, w którym znajdziemy sporo programów umożliwiających optymalizację naszego systemu. Jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych jest CCleaner, który łączy w sobie mnogość funkcji, przejrzysty interfejs i skuteczność działania. Największym atutem programu jest jednak to, że pobrać go możemy całkowicie za darmo. 

CCleaner czy warto?

CCleaner zyskał ogromną popularność przede wszystkim dzięki swojej funkcjonalności. Za pomocą programu  pozbędziemy się wielu bezużytecznych plików, śmieci i odnośników, które zajmują, tak cenną w przypadku komputerów, pamięć. Kilka kliknięć myszką pozwala na usunięcie niechcianych plików, które pozostawiają po sobie takie programy jak Mozilla, Google Chrome, Nero, WinRAR, GIMP, Microsoft Office, Nero czy Java. Możemy też usunąć niechciane programy z autostartu, dzięki czemu podczas uruchamiania systemu będą się włączać jedynie wybrane przez nas programy. Dzięki CCleaner zoptymalizujemy też wolną przestrzeń na dysku i utworzymy punkty przywracania systemu. Trzeba przyznań, że jak na darmowy program są to imponujące możliwości.

Pobieranie CCleaner

CCleaner to niewielki program, który z pewnością warto posiadać w swojej bibliotece. Jego pobranie i instalacja nie stanowi żadnego problemu. Można tego dokonać przede wszystkim na stronie producenta, który oferuje zarówno wspomniana darmową wersję, jak i wersję Proffesional, która pozwala na pełne czyszczenie systemu, defragmentację dysku czy regularne updaty. CCleaner pobrać można także korzystając z wielu stron internetowych, które oferują darmowe pobieranie pliku instalacyjnego. Warto wówczas sprawdzić, którą wersję programu pobieramy na nasz dysk – w tym wypadku nowsza znaczy lepsza

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage