Tanie opony zimowe - warto?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Wybór najtańszych opon zimowych pozwoli nam zaoszczędzić 40-50% kosztów, w porównaniu z markami premium. Wydaje się to dużą zaletą, jednak trzeba się zastanowić nad tym, co naprawdę poświęcamy kupując tanie opony zimowe.


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Tanie opony zimowe mają tylko określone funkcje

Bardzo często zdarza się, że opony zimowe z niższej półki nadają się tylko do jednego rodzaju nawierzchni. Na przykład idealnie sprawdzają się do jazdy na śniegu, ale już przy trochę wyższych temperaturach na asfalcie nie dają sobie rady. Takim oponom brakuje uniwersalności, która jest bardzo ważna podczas jazdy po polskich drogach. Nawet w zimę warunki atmosferyczne zmieniają się co chwilę. Raz pada śnieg, innym razem mamy lód i mróz, a potem jest cieplej i wszystko topnienie. Warto pamiętać o tym, podczas kupowania nowych opon do swojego samochodu.

Dla kogo będą opowiednie tanie opony zimowe?

Najlepiej wybierać opony zimowe będąc świadomym ich zalet i wad. Jeśli dużo jeździmy po górach, a mało bywamy w mieście, najlepiej wybrać opony, które dobrze sprawdzają się podczas jazdy na śniegu. Jeśli jednak mieszkamy w mieście i raczej nie wybieramy się na zimowe wakacje, lepsze będą opony, które dobrze znoszą mokrą nawierzchnię. Trzeba być świadomym, że nie będą to opony doskonałe i brać to pod uwagę podczas jazdy. Tanie opony zimowe będą więc odpowiednie dla osób, które jeżdżą powoli, spokojnie, asekuracyjnie i nie muszą ostro hamować przy wysokich prędkościach. Podczas wyboru opon powinniśmy także zwrócić uwagę jakim samochodem jeździmy. Jeśli jest to ciężkie auto z wyższą mocą silnika bardziej odpowiednie będą dla nas opony z górnej półki. Tanie opony będą odpowiednie dla samochodów małych i z mniejszą pojemnością silnika.

Sprawdź również: Jak dbać o silnik? Przydatne rady dla kierowców 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 1

Mirek 12-09-2019

Ktoś tu ma racje :)