Najlepsi projektanci w Polsce TOP5 - cz.1

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 26-03-2019

ocena: 0     skomentuj

Wiele słyszymy o zagranicznych domach mody i projektantach. Ale czy wiemy co się dzieje na naszym podwórku? Mamy w swoich szeregach wielu zdolnych projektantów mody, po których kreacje sięgają największe gwiazdy. Sprawdź, czy znasz wszystkich projektantów mody, którzy znajdują się w naszym zestawieniu.

1. MISBHV

To marka, która szturmem podbiła cały rynek mody. Początkowo połowa duetu – Natalia Maczek produkowała koszulki, które sprzedawała wśród znajomych. Później, wraz z Tomaszem Wirskim, zaprezentowali swoją kolekcję na Fashion Week w Nowym Jorku. Gwiazdy zakochały się w ich streetwearowych propozycjach. Ich oferta jest bardzo szeroka, a dodatkowo bardzo oryginalna. Zaufało im już tysiące gwiazd – od Rihanny, przez Kylie Jenner, do Dua Lipy i The Weeknd. Dodatkowo ceny nie są wygórowane, więc każdy może mieć w swojej szafie coś od duetu projektantów.

2. Joanna Przetakiewicz – La Mania

Joanna Przetakiewicz z wykształcenia jest radcą prawnym. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych projektantek w Polsce. Jej marka La Mania to połączenie elegancji i nowoczesności – dzięki projektom Przetakiewicz kobiety odkrywają swoją głęboko schowaną kobiecość. Jej marka La Mania powstała z pomocą Karla Lagerfelda i jej ideą jest to, aby ciuchy były gotowe do zakupu, nie są szyte na miarę. Joanna Przetakiewicz była jurorką w programie emitowanym na TVN – Project Runway. W jej pięknych projektach zobaczyć można było Elle Eyre, Annę Lewandowską, Ewę Chodakowską, Kayah czy Martę Żmudę-Trzebiatowską.

3. Dawid Woliński

Projektant zadebiutował w 2003 roku. Rok później zaprezentował swoją kolekcję na Fashion week w Lizbonie. Spotkało się to z dużym uznaniem krytyków, dając mu furtkę do świetlanej kariery. Swoje atelier ma na warszawskim Mokotowie. Dużej części dał się poznać jako juror programu „Top Model. Zostań modelką”, które jest emitowane na antenie TVN. Po jego kreacje sięgają takie gwiazdy jak Anna Mucha, Kayah, Grażyna Szapołowska, czy Grażyna Torbicka, a także Paris Hilton i Dita von Teese.

4. Ewa Minge

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych projektantek, nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Tworzy projekty zarówno sportowe, eleganckie, koktajlowe, weekendowe, a także haute couture (szyte na zamówienie). Jest znana w wielu krajach i prezentuje swoje kolekcje na fashion weekach w wielu miejscach. Po jej kreacje sięgają takie gwiazdy jak Paris Hilton, Cheryl Cole, Ivana Trump czy La Toya Jackson. Wszytko, czego potrzebują gwiazdy, odnajdą z pewnością u Ewy Minge.

5. Paprocki & Brzozowski

To duet, na który składa się Marcin Paprocki oraz Mariusz Brzozowski. Wiele gwiazd decyduje się na występowanie w ich kreacjach – m.in. Kinga Rusin, Maja Sablewska, Maja Ostaszewska czy Joanna Krupa. Swoją markę prowadzą od 2000 roku, mają na koncie wiele nagród. Występują również w roli jurorów na modowych konkursach. Każdy z nas może mieć w swoim domu coś z kolekcji „Plants”, którą kupić można w ich butiku online.

To tylko niektórzy projektanci, których mamy na swoim podwórku. Jest ich dużo, dużo więcej. Pozostałych projektantów sprawdzić można w części drugiej zestawienia. Czy znaliście wszystkich projektantów, którzy znaleźli się w części pierwszej rankingu?

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage