Najlepsi aktorzy. Ranking TOP10 aktorów znanych z wielkiego ekranu

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 14-06-2019

ocena: 0     skomentuj

Aktorzy dzięki swoim rolom stają się ikonami wielkiego ekranu. Produkcje kinowe dostarczają niezapomnianych wrażeń dla milionów odbiorców na całym świecie. Wśród artystów wcielających się w różnorakie role, możemy wyróżnić tych, którzy najbardziej zapadli nam w pamięć. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim ich genialna gra aktorska i umiejętność wcielenia się w rolę, które cechują najlepszych aktorów. Przyjrzymy się subiektywnemu rankingowi 10 z nich, którzy zasługują na szczególną uwagę. 

10. Peter Dinklage

Zestawienie otwiera aktor kojarzony najbardziej z postacią Tyriona Lannistera w Grze o Tron. Swoją kreacją zyskał ogromną popularność. Warto jednak dodać, że ma za sobą także świetne role chociażby Drożniku czy Trzech Bilboardach z Ebbing. W tym roku aktor będzie świętował 50 urodziny.

9. Tom Hanks

Wielokrotnie nagradzany aktor znany z fenomenalnych ról i ...sympatii do popularnego polskiego auta – malucha. Wśród najbardziej znanych filmów, w których wystąpił znajdziemy tytuły takie jak Forrest Gump, Szeregowiec Ryan, Zielona mila czy Cast Away. 

8. Clint Eastwood

Twarz znana przede wszystkim z leciwych już westernów, w które aktor wpisywał się idealnie. Do dziś pamiętamy jego role w Dobrym, złym i brzydkim czy Bez przebaczenia. Z nowszych produkcji – Eastwooda możemy podziwiać w fenomenalnym Gran Torino. 

ew.com people.com cnn.com heightline.com


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


7. Kevin Spacey

Świetny amerykański aktor, który „przypomniał” się fanom dzięki Netflixowskiej produkcji – House of Cards. Wcześniej znany z kinowych hitów takich jak American Beauty, K-PAX i Siedem. 

6. Robert Downey Jr.

Dla wielu znany przede wszystkim jako Tony Stark. Człowiek, który najbardziej kojarzy się kinomaniakom z rolą Iron Mana. W bogatej filmografii autora znajdziemy też między innymi role Sherlocka Holmesa i Charilego Chaplina.

5. Johnny Depp

Kto z nas nie oglądał chociaż jednego filmu z cyklu Piraci z Karaibów? Sam Depp ma w swoim dorobku jednak nie tylko rolę ekscentrycznego kapitana – Jacka Sparrowa. Aktora możemy podziwiać także w produkcjach takich jak Edward Nożycoręki i Alicja w Krainie Czarów. 

 

 

4. Al Pacino

Ogromną popularność zyskał dzięki roli w Ojcu Chrzestnym – jednej z kultowych produkcji XX wieku. Jego kunszt aktorski podziwiać możemy też chociażby w Człowieku z blizną, Zapachu kobiety i Adwokacie Diabła. 

3. Jack Nicholson

Amerykański aktor, który skończył w tym roku 82 lata. Widzowie pamiętają go z genialnych ról w kinowych hitach, którymi były Lśnienie, Lot nad kukułczym gniazdem i Batman.

2. Heath Ledger

Świetny aktor, który zmienił w roli Jokera w Mrocznym Rycerzu Jacka Nicholsona. Poza kinowej produkcji o człowieku nietoperzu, możemy go oglądać również między innymi w Tajemnicy Brokeback Mountain i Zakochanej Złośnicy.

1. Leonardo DiCaprio

Wielokrotnie nagradzany aktor, który stał się ikoniczną postacią współczesnego kina. W jego filmografii największymi hitami okazały się Titanic, Incepcja, Django, Zjawa i Wilk z Wall Street.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0