TOP10 - najlepsze aktorki

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 26-06-2019

ocena: 0     skomentuj

standard.co.uk pl.ing.com glamour.pl timesofisrael.com

W starożytności i średniowieczu kobiety rzadko miały okazję zaprezentować swoje aktorskie umiejętności. Na szczęście się to zmieniło, a wraz z postępem technologii i rozwojem kinematografii mamy możliwość podziwiania świetnych aktorek na wielkim ekranie. Wykreowane przez nie postacie są często obiektem westchnień mężczyzn i zazdrości kobiet. Cudowne role na długo zapadają w pamięć i obsypywane są nagrodami, w tym tymi najważniejszymi – Oscarami. Przyjrzyjmy się subiektywnemu rankingowi 10 najlepszych aktorek.

10. Lena Headey

Aktorka znana przede wszystkim z niepowtarzalnej roli Cersei Lannister w serialu Gra o Tron. Poza tą postacią utalentowaną aktorkę obejrzeć możemy na przykład w 300 – kinowym hicie o żołnierzach legendarnego Leonidasa. 

9. Emma Watson

Obiekt westchnień tysięcy fanów. Aktorka znana przede wszystkim z niesamowitej roli Hermiony w filmowym cyklu o Harrym Potterze. Aktorkę podziwiać możemy także w filmowej adaptacji Pięknej i Bestii.

7. Cate Blanchett 

Pięćdziesięcioletnia aktorka dała się poznać jako niezwykle utalentowana artystka. Do jej popisowych ról należą te, które obejrzeć możemy w Aviatorze, Ciekawym przypadku Benjamina Buttona i Thor: Ragnarok.

6. Kate Winslet 

Pochodząca z Anglii aktorka to postać znana każdemu kinomanowi. Jest tak przede wszystkim za sprawą jej niezapomnianej roli w Titanicu, gdzie z Leonardem DiCaprio zaprezentowali widzom niezapomniany duet. Obejrzeć możemy ją także w Marzycielu i Lektorze.

5. Angelina Jolie

Amerykańska aktorka, która podczas swojej kariery wcielała się w wiele ról, które chętnie wspominamy. Do najpopularniejszych filmów, w których wystąpiła należą Pan i Pani Smith i Tomb Rider.

4. Maggie Smith

Jedna z najlepiej ocenianych współczesnych aktorek. Większości widzów znana przede wszystkim z roli Profesor Minerwy McGonagall w serii z Harrym Potterem. Obejrzeć możemy ją także na przykład w Dowton Abbey.

3. Margot Robbie

Przedstawicielkę młodego pokolenia amerykańskich aktorek podziwiać możemy w nowych produkcjach. Wśród nich wyróżniają się przede wszystkim Legion Samobójców i Wilk z Wall Street.

2. Audrey Hepburn

Nieżyjąca już niestety aktorka, która została zapamiętana dzięki niesamowitym kreacjom filmowym. Najlepsze z nich możemy oglądać w filmach takich jak Rzymskie Wakacje, Śniadanie u Tiffany’ego czy Wojna i Pokój.

1. Natalie Portman

Nagrodzona Oscarem aktorka pochodzi z Izraela. Najcenniejszą statuetkę zdobyła za rolę w Czarnym Łabędziu. Jej grę aktorską podziwiać możemy także w Leonie Zawodowcu i Gwiezdnych Wojnach.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage