Najlepsze propozycje na prezent komunijny

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 11-04-2019

ocena: 0     skomentuj

Już niebawem rozpocznie się komunijny szał. Co roku, każdy kto wybiera się na komunie do dziecka, zastanawia się co będzie odpowiednim prezentem. Najprościej jest zawsze włożyć do koperty pieniądze i podarować dziecku, ale każdy z nas zna problem tego, „gdzie podziały się moje pieniądze z komunii?”. Poza tym lepiej jest podarować maluchowi coś, co będzie mu służyło, a jednocześnie przypominało o tym dniu i sprawiało, że zawsze ciepło pomyśli o osobie, która go obdarowała. Chociaż my jesteśmy zwolennikami tego, że komunia to powinno być przede wszystkim ważne wydarzenie duchowe dla dziecka i zupełnie nie kwalifikuje się do czegoś, co musi być aż tak nagradzane, to podpowiadamy co może okazać się świetnym pomysłem na prezent z okazji komunii.

1. Coś, co rozbudzi ich kreatywność albo rozwinie pasję

Wiesz, że dziecko uwielbia budować z klocków? Albo malować? A może uwielbia słuchać muzyki i się tym interesuje? Zdecyduj więc się na coś, co będzie wspierało ich pasję lub zainteresowanie. Może to być przenośny sprzęt grający, aparat fotograficzny ze średniej półki cenowej (np. Instax), sztaluga i płótno do malowania, zestawy klocków odpowiednie do wieku. Dziecko na pewno doceni ten gest i będzie się bardzo cieszyło.

zdj1

2. Rower

To klasyczny pomysł, sprawdzony i to taki rodzaj prezentu, z którego ucieszy się każde dziecko. Kto nie chciałby mieć swojego roweru? Dziewczynki na pewno docenią rowery miejskie – dostępnych jest wiele kolorów, więc to kwestia wybrania takiego, który spodoba się danej dziewczynce. Często mają one również urocze koszyczki, więc nie będzie takiej panienki, która by nie krzyknęła z zachwytu.
Dla chłopca – BMX albo rower górski, który sprawdzi się na każdej drodze. Z pewnością doceni praktyczność takiego prezentu.

 

3. Zegarek

Czasami niektórzy śmieją się do dzieci „a co ty zegarka na komunię nie dostałeś?”. No i proszę! Możemy być tymi, którzy kupią zegarek. Może nie jest to najciekawszy prezent z tego zestawienia, ale zdecydowanie bardzo praktyczny. A dodatkowo – można kupić taki, który ma dużo dodatkowych funkcji, które spodobają się dziecku. Liczenie kroków, albo taki zegarek, który można połączyć z telefonem.

zdj2

4. Telefon / tablet

Kiedy jesteśmy już przy kwestii telefonów… Można oczywiście kupić go dziecku, ale czy to jest na pewno tak genialny pomysł, jakby się wydawało? Oczywiście, jeśli dziecko nie ma telefonu, a wiadomo, że o nim marzy – można mu sprawić jego pierwszą telefonię komórkową. Można również zdecydować się na tablet, który spełni funkcję rozrywkową, jak i edukacyjną, bowiem może mu pomóc np. w odrabianiu lekcji, bo dzięki niemu sprawdzi sobie różne informacje, które są mu niezbędne do szkoły. Chociaż może to zrobić również na telefonie – tablet jest nieco większy, więc wygodniejszy.

To prezenty, z których ucieszy się każde dziecko. Oczywiście można zdecydować się na pieniądze w kopercie, a jeśli coś znacznie przekracza nasz budżet – można dogadać się z kimś innym z rodziny i złożyć się na prezent dla dziecka, które będzie przyjmowało pierwszy raz komunię świętą.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage