TOP10 najbogatszych Polaków

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 02-04-2019

ocena: 0     skomentuj

Przez wiele osób sukces postrzegany jest przez pryzmat zasobności portfela. Okazuje się, że w Polsce z roku na rok przybywa milionerów i miliarderów. Jak wskazują dane oparte o deklaracje podatkowe – obecnie w naszym kraju pochwalić się możemy około 40 osobami, których majątek opiewa na minimum 1 miliard złotych. Dzięki zeznaniom podatkowym wiem też, że liczba milionerów stale się powiększa – dziś stanowi ona ponad 25 tysięcy osób. Nie zmienia to faktu, że na tle krajów takich jak Wielka Brytania czy USA wciąż prezentujemy się dość mizernie. Warto jednak przyjrzeć się sylwetkom 10 najbogatszych Polaków Wprost.

10. i 9. Antoni Ptak oraz Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie – po 3,1 mld zł.

Antoni Ptak to polski przedsiębiorca i działacz piłkarski. Najbardziej znany z centrów handlowych i Ptak Warsaw Expo. Inwestuje także za granicą. Właściciel posiadłości w Polsce, Francji i Brazylii.
Państwo Kaczmarkowie to natomiast wiodący w naszym kraju producenci materaców i mebli (Correct, Com40). Ich przedsiębiorstwa zatrudniają tysiące pracowników. Bogdan Kaczmarek jest także udziałowcem innych firm, jak chociażby Big Star.

8. Dariusz Miłek - 4,3 mld zł

Udziałowiec marki obuwniczej CCC. Tysiące pracowników i miliony sprzedanych par butów zaowocowały ogromnymi obrotami i możliwością ekspansji na rynkach zagranicznych.

7. Tomasz Biernacki - 5,2 mld zł

Większościowy udziałowiec supermarketów Dino, które w ostatnich latach zdobywają coraz szerszą popularność i stają się realną konkurencją dla zagranicznych marek na polskim rynku.

6. Jerzy Starak - 5,8 mld zł

Przedsiębiorca kojarzony głównie z markami takimi jak Herbapol i Polpharma, której jest największym udziałowcem. Firma angażuje się głównie w inwestycje w dziale biotechnologii oraz jest jednym z wiodących sprzedawców farmaceutyków w naszym kraju.

5. Piotr Szulczewski - 5,9 mld zł

Miliarder, który świetnie odnajduje się we współczesnych realiach. Stworzył aplikację zakupową Wish, która cieszy się ogromną popularnością, prześcigając na rynku między innymi aplikację Amazona.

4. i 3. Dominika i Sebastian Kulczyk – po 7,1 mld zł

Po raz pierwszy od dawna nazwisko Kulczyk nie znajduje się na szczycie listy najbogatszych Polaków. Po śmierci ojca, w wyniku skomplikowanego prawa spadkowego, odziedziczyli jego fortunę kontynuując jego projekty i tworząc nowe.

2. Zygmunt Solorz - 9,1 mld zł

Przedsiębiorca kojarzony głównie z mediami w Polsce. Założyciel i prezes rady nadzorczej Polsatu. Miał szansę stać się najbogatszym Polakiem, jednak akcje Cyfrowego Polsatu nieco spadły w ostatnim czasie.

1. Michał Sołowow - 10,8 mld zł

Rekin polskiej giełdy i inwestor, którego firmy w dużej mierze zniknęły już z giełdy notując spory zysk. Obecnie przedsiębiorca skupia się na branży biotechnologii i medycyny i chemii.

Ostatnie lata wyraźnie wskazują dynamikę zjawisk, jakie możemy zaobserwować na rynku. Cieszyć może w wielu przypadkach przedsiębiorczość i innowacyjność działań polskich inwestorów i właścicieli firm. Niewykluczone, że kolejny rok również przyniesie niespodzianki w następnym rankingu.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage