Jak skonstruować CV idealne, które zainteresuje pracodawcę?


  • 15 maja 2019
  • Patrycja

Zdjęcie:

Dobre CV to podstawa wszystkiego. Jest to nasz pierwszy kontakt z przyszłym pracodawcą. Takie pierwsze wrażenie, które musi być idealne, żeby dostać naszą wymarzoną pracę. Jakich zasad trzeba przestrzegać, aby nasze CV było nienaganne, a jednocześnie wyróżniało się spośród innych i zwiększyło naszą szansę na otrzymanie pracy? Podpowiadamy!

1. Ciekawy szablon

Nie ma nic gorszego dla rekruterów, którzy dostają kolejne takie samo CV, które wykonane zostało w Wordzie. Musi być ciekawe, ale nie przesadzone, bo wtedy też niedobrze. Najlepiej zastosować prosty i wyróżniający się szablon. Jeśli jednak aplikujemy na jakieś stanowisko, które związane jest z grafiką albo reklamą – możemy zaszaleć trochę bardziej bo przyszły pracodawca może to bardziej docenić. Jeśli mamy problem ze stworzeniem samodzielnie takiego szablonu – polecamy zastosować kreator CV, który okazuje się niezwykłym ułatwieniem, a nawet wybawieniem z trudnej sytuacji.

2. Dobry format CV

Niestety, nie każdy przyszły pracodawca będzie mógł otworzyć plik z Worda czy innego programu, który oferuje obsługę tekstu. Najlepiej swoje CV zapisać w formacie PDF, bo prawdopodobnie każdy będzie mógł odtworzyć go u siebie na komputerze. Wtedy nasze szanse znacznie rosną – niektóre CV się nie otworzą, a nasze – na pewno!

zdj1

3. Najważniejsze informacje

Nikt nie chce czytać pięciu stron CV, najlepiej więc streścić swoje Curriculum Vitae do najważniejszych informacji, które są najważniejsze dla danego pracodawcy. Jeśli aplikujemy na stanowisko handlowca – nikogo nie będzie interesowało, że kiedyś pracowaliśmy w jakimś magazynie. Tak samo jak na stanowisku grafika – nie będzie istotne to, że kiedyś pracowaliśmy na kasie w sklepie spożywczym. Porównania trochę ekstremalne, ale tak to właśnie wygląda. Wyłuskajmy więc to, co jest najważniejsze.

4. Nie podawaj w zainteresowaniach wszystkiego, co związane z pracą

Bo pracodawca woli mieć w swoim zespole ludzi światłych, którzy poza pracą mają jakieś zainteresowania. Nikt nie weźmie na poważnie tego, że interesujemy się 'reklamą, social mediami i nowymi technikami sprzedaży'. Raczej nie studiujemy tego na co dzień w domu (chyba, że jest w waszym przypadku inaczej, to wybaczcie!). Lepiej podać, że uwielbiacie gotować, czytać książki albo że interesujecie się filmami wojennymi.

zdj2

5. Poprawny mail i numer telefonu

Jakie to niepoważne wysłać komuś CV z mailem slodka_brzoskwinka@buziaczki.net czy jakimkolwiek innym w tym stylu. Jeśli chcemy być odbierani poważnie – tak też do tego podejdźmy. Proponujemy zatem zastosowanie imię.nazwisko@..., aniżeli cokolwiek innego. Sprawdźmy również czy podajemy dobry numer telefonu. W innym przypadku – nici z odpowiedzi.

Jeśli tylko zastosujemy się do tych wszystkich punktów mamy naprawdę realne szanse na znalezienie zatrudnienia szybko i na takim stanowisku, jakie nam się marzy. Sprawmy, żeby rekruterzy na dłużej zostawali przy studiowaniu naszego Curriculum Vitae.



Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze