Nie możesz znaleźć pracy? Na pewno popełniasz te błędy.


  • 03 kwietnia 2019
  • Patrycja

Zdjęcie:

Wielu z nas było kiedyś w takim miejscu – szukało pracy. Niektórzy nadal tutaj są. Było ciężko czy wręcz przeciwnie? Dzisiaj podpowiemy jakie błędy najprawdopodobniej popełniacie podczas szukania pracy, co dyskwalifikuje was skutecznie w trakcie rekrutacji. Jeśli popracujecie nad tymi kilkoma punktami – na pewno szybciej dostaniecie swoje wymarzone stanowisko.

1. Twoje CV absolutnie do niczego nie przekonuje rekrutera

Ponieważ jest nieczytelne, ma mnóstwo niepotrzebnych informacji albo wygląda tak, jak wszystkie inne. I kompletnie niczym się nie wyróżnia. Jak więc rekruter może w ogóle cię zapamiętać? No nie da rady. Ponadto list motywacyjny, o który pracodawcy dość często proszą, nie jest napisany tak, aby wpłynąć na rekrutera w taki sposób, aby do nas zadzwonił z propozycją umówienia się na rozmowę. Smutne, ale prawdziwe. Dlatego w tym momencie powinieneś zajrzeć do swojego CV, przeczytać jakiś artykuł jakich błędów należy się wystrzegać w CV i zmodyfikować je.

2. Nie przygotowałeś się odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną

Nie przeczytałeś informacji o firmie, nie wiesz kto jest prezesem, ile mają filii, jaka jest ich idea, co produkują, jakie usługi oferują klientom, czy mają na koncie jakieś ważniejsze nagrody, ani nawet nie znasz roku założenia firmy. Słabo. Niektórzy mogą cię o to zapytać. A czasami bardzo przydatna jest znajomość poszczególnych informacji ze strony, ponieważ można je wpleść w dyskusje, zaskakując rekrutera swoją wiedzą na temat firmy.
Dodatkowo dochodzi tutaj punkt ubioru. Być może warto się zastanowić czy to, w czym się prezentujemy i chcemy zrobić pierwsze wrażenie na żywo, to nie jest to, co przypadłoby do gustu rekruterom i przyszłemu pracodawcy? Klasyka i schludność – to jest to.

3. Nawet nie wiesz gdzie złożyłeś papiery bo składasz swoje CV WSZĘDZIE

Jeśli masowo wysyłasz do wszystkich to samo CV – nic dziwnego, że nikt nie dzwoni. Powinieneś w CV umieszczać tylko te informacje o sobie, które pasują do stanowiska, na które aktualnie aplikujesz. Ktoś, kto szuka handlowca nie będzie skuszony wiadomością, że wcześniej dorywczo pracowałeś jako pomocnik mechanika. Kogoś, kto ma pracować w sklepie nie zainteresuje punkt o tym, że sprzątaliśmy w salonie fryzjerskim. Odpowiednio dobierajmy swoje umiejętności i kwalifikacje względem danego stanowiska.

4. Nie masz ambicji i pomysłu na siebie

Jeśli pracodawca zobaczy, że generalnie nie zależy ci na rozwoju i jedyną motywacją są większe pieniądze – to generalnie koniec. Nikt w swoim zespole nie potrzebuje kogoś, kto będzie klepał od 8 do 16 ciągle to samo, bez zastanowienia, nie chcąc uczyć się nowych rzeczy i rozwijać się w danej dziedzinie. Jeśli nie masz żadnych zawodowych celów i nie zamierzasz podejść ambicjonalnie do żadnego tematu – no to chyba nie tędy droga. Nie pokazuj również postawy roszczeniowej. To cię zdecydowanie zgubi.

To najważniejsze punkty, przy których trzeba się trochę zastanowić nad tym, czy wszystko, co robimy w kwestii szukania pracy jest OK. Czasami drobne, kosmetyczne wręcz, zmiany mogą przynieść wiele dobrego.



Znajdź fachowca w swojej okolicy


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze